TA Mediteran

Aвтобуски програми

8-ми ДЕКЕМВРИ | Копаоник

термин: 04.12 - 2ноќи | 75 / 4.650мкд

 

SKI OPENING


К О П А О Н И К

 

  


Термин: 04 Декември 2020 | 3 дена / 2 полупансиони Автобус

 

 

1ден/ 04.12 (петок)  МАКЕДОНИЈА - КОПАОНИК
Поаѓање по Градови: 03:00 Штип (пред Стадионот),  03:30 од Велес (бензиска Макпетрл-кружен), од Скопје во 04:00 часот (Дрво Декор). Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече - Копаоник во утринските часови. Сместување во хотел www.kopaapartmani.co.rs. Опционално заминување за ски центарот Копаоник. Индивидуални активности и разновидни забави до попладневните часови. Враќање во Хотел. Вечера. Ноќевање


2ден/ 05.12 (сабота)  КОПАОНИК
Појадок. Опцинално заминување во центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни  убавини, љубителите на белиот спорт ќе уживаат и ќе ги користат удобностите на скијачкиот центар. Слободно време за кафе и ручек во познатите ресторани и салаши. Враќање во хотел во попладневните часови. Вечера. Ноќевање.


3ден/ 06.12 (недела)  КОПАОНИК - Македонија
Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или опционално заминување кон скијачкиот центар. Во попладневните часови заминување за Македонија. Пристигнување во Македонија вечерните часови.


Цена на аранжманот: 85€ / 5.270мкд
За уплата до 23.11.20: 75€ / 4.650мкд


Во цената на аранжманот е вклучено:
Сместување во www.kopapartmani.co.rs ;
Превоз со туристички автобус на наведената релација;
2HB (појадок и вечера) ;
Oрганизација и водство на патувањето.


Во цената на аранжманот не е вклучено:
Патничко осигурување ;
Туристичка такса 1€ по ноќевање (на рецепција) ;
Превоз до ски центарот на Копаоник 3 дена - 10€.


Ski Pass - Копаоник:
Полудневна - 14€ \ Дневна - 19€ \ Дводневна - 35€ \ Тридневна - 51€ 


Pajino preslo Ski - Kopaonik - наша препорака за посета во Копаоник
***место како во бајките а сепак блиску до нас***

Локација: Се наоѓа на стазата "Mashinac" на самата раскрсница од стазите "Pancicev vrv" и "Karaman greben".
Мириса на прексрасни специјалитети со кајмак и греено вино, покрај оган а до вас DJ сесија додатно ја загреваат атмосферата.
Планински вајб!
Задолжително посетете го оваа прекрасно место, ужувајте во сонцето и авантурите што ќе ги доживеете!
Секако не заборавајте да направите по некоја фотка и да споделите со вашите пријатели! 

    


 Напомена:

*Флекси букинг - Доколку странките го откажат патувањето 7 дена пред закажаниот термин имаат можност да одберат друг термин во  www.kopaapartmani.co.rs (може да се искористи исклучиво во зимска сезона 2021). Во случај затворање на границите уплатените средства ги враќаме во целост.

- Почитување на протоколите согласно со законот превоз на патници со вкупен капацитет до 75% ;
- Може да се патува и со лична карта; 
- Задолжително носење на маски во автобус и патничко осигурување;
- Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата;
- Цената на аранжманот е пресметана на минимум 35 лица (автобус)спрема условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19;
- Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот 7 дена пред терминот за патување. Или доколку се согласи групата се зголемува цената во зависност на број на патници колку се пријавени;
- 2 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за време и место на тргнување или патниците да се обратат во Агенција за време и место на поагање;
- Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа (пасош не постар од 3 месеци по враќање од патувањето или со лична карта)  уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот;
- Аконтацијата се уплака: 30% автобуски програм доколку не е поинаку назначено;
- Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е  износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени;
- Патникот го потпишува Договорот за патување штом го прочитал Аранжманот и е согласен со истиот;
- Доколку патникот е незадоволен има право да се обрати на претставникот на агенцијата и на лице место да пополни Записник; или може во рок од 5 работни дена по завршување на аранжманот да поднесе приговор;
- Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10 €, а дополнително седиште во автобус 25€ ова важи само кога е организирана група со автобус;
- Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена такса, копнен сообраќај, додатен багаж).Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите по политиката на локалната агенција; 
- Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор;
- Се замолуваат патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.*Се информираат патниците дека со себе можат да носат 1 патна торба како и личен багаж, во спротивно возачот на превозното средство има право да го острани или да го наплати дополнително. Се информираат патниците доколку носат ски опрема да пријават во агенција поради типoт на автобусот кои ќе ги вози;
- Поради густиот сообраќај или зимската сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
- Патниците се симнуваат до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира возилото;
- Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет. *Сместување на патниците е според правилата и политиката на објектите  превозното срество со протоколи;
- Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради (непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување, непочитување на саатнините закажана однапред од страна на агенцијата и локалниот водич;
- Агенцијата задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата застој во сообраќај, локални штрајкови, снег на пат, локали предупредувања, каснење на патници, непочитување на саатнина закажана однапред од страна на агенцијата;
- Во случај на промена на монетарниот пазар организаторот го задржува правото на промена на цените да ги зголеми и намали цените, плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 мкд.


За овој аранжман важат Општите услови на патување  МЕДИТЕРАН и СКТМ.

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси