TA Mediteran

ЛЕТО 2018 / БУДВАпреземи во word

БУДВА

пакет автобуска програма на 9 и 10 ноќевања


 

Вила "PARK"
 

Вила “PARK се наоѓа во почетокот на Будва, на околу 400m од Словенска плажа. Се состои од повеќе бунгалови во прекрасно уреден голем двор. Располага со двокреветни соби, трокреветни студија и апартмани со една спална, сите опремени со фрижидер, сопствено купатило, балкон, гардеробер.. Wi-Fi интернет и КЛИМА - БЕСПЛАТНО. Трокреветните студија и апартмани имаат и кујни. Собите се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран.

 

     

 

Цена по лице за 9 или 10 ноќевања со вклучен превоз

Вила "PARK"
Будва
термин  ЈУЛИ АВГУСТ
16 25 03 13
бр. ноќи  9 9 10 9
1/2 соба | 1/3 студио
АПТ /2+2/
(со 1 спална)
209 209 225 189
Доплата за појадок 4€ по лице од ден
Доплата за вечерa 7€ по лице од ден

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 9 ноќи/10 дена или 10 ноќи/11 дена (зависно од избраниот термин) со вклучен превоз;
 • Сместувањето е според термините во табелата, додека поаѓањето од Македонија е претходниот ден;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Дете до 6 год - БЕСПЛАТНО сместување, доплата само за превоз 25€;
 • Дете од 6 до 10 год -10% попуст од цената на возрасен;
 • 3-то и 4-то лице плаќаат полн износ и се сместуваат на редовни легла;
 • За сите гости во Вила "Park" на располагање има БЕСПЛАТНИ лежалки на плажа во градината на Хотел "Park";
 • Појадокот и вечерата се на база на шведска маса и се служат во Хотел “Park” каде се наоѓаат и бесплатните лежалки;
 • Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје;
 • За патување со сопствен превоз -10€ од цената;
 • Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата;
 • Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!
 • Туристичка такса /задолжителна/ - се плаќа на лице место:
     
    - од   2-12 години - 0.50€ по лице од ноќ;
       - од 12-18 години - 1.00€ по лице од ноќ;
       над 18 години    - 1.50€ по лице од ноќ;
 • Патничко осигурување.

    
    


 Превоз | ЦРНА ГОРА | Лето 2018

 

(Бар / Суто Море / Чањ / Петровец / Свети Стефан / Бечичи / Будва)


40€ за возрасни / 30€ за деца до 10 год. | повратна

30€ за возрасни / 25€ за деца до 10 год. | еден правец

Време на поаѓање по градови од МАКЕДОНИЈА
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 22:15h
 Велес:  (бензиска Макпетрол - кружен) 23:00h
 Куманово:  (бензиска Макпетрол - автопат) 23:00h
 Скопје:  (паркинг пред ВИП хотел / наспроти саем) 23:45h
Поаѓање од ЦРНА ГОРА
 Будва:   15:00h
 Бечичи:   15:15h
 Свети Стефан:   15:30h
 Петровец:   15:45h
 Чањ:   16:00h
 Суто Море:   16:15h
 Бар:   17:15h
 НАПОМЕНА:  15мин пред поаѓање, состанок на групата.

Погледнете галерија / Наши ВозилаНоќен живот во Будва
За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси