TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2018 / Хотел Golden Beach 3*- Метаморфозис

Хотел "GOLDEN BEACH" - Метаморфозис


Хотелот "Golden beach" е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 14 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

    

 EARLY BOOKING 

15% попуст за уплата до 01.02.2018  |  10% попуст за уплата до 01.03.2018  |  5% попуст за уплата до 01.04.2018

  прво дете до 14 год - БЕСПЛАТНО  |  второ дете до 6 год - БЕСПЛАТНО  |  трет возрасен - 50% попуст  

"Golden Beach"
Meтаморфозис
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ  АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Бр. ноќи  7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 5AI
цена по лице (AI) 170
200 240 300 330 350 380 420 470 470 470 470 470 430 380 330 250 170 100

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;
 • -  All Inclusive Light програмата вклучува: 
       - појадок - шведска маса од 08 до 10 часот, 
       - ручек - избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13 до 15 часот,
       -
  вечера - шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19 до 21 часот,
       - локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.
       - секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15 до 16 часот.
 • -  КЛИМА и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО;
 • -  Организиран превоз од Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Страмица; Удово; Гевгелија;
 • -  Цените се израени во еур за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  Прво дете до 14 год со 2 возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО;
 • -  Прво дете од 14 до 16 год 2 возрасни на редовно легло 70% попуст;
 • -  Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица - БЕСПЛАТНО;
  -  Трето возрасно лице на редовно легло  50% попуст;
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Доплата за патничко осигурување 150 мкд / за лица над 65 год - 300 мкд.

    


Автобуски превоз МЕТАМОРФОЗИС, според термини од табелата
Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Метаморфозис (335km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат)   04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Геракини
 Метаморфозис 


 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:10h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Метаморфозис:  15:30 по МК време / 16:30 по ГР време (пред хотелот)

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.Погледнете останата понуда / Сопствен закупБрој на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси