TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2018 / Хотел Pilalidis 3* - Пефкохори

Hotel "PILALIDIS" 3* - Пефкохори

 website

 

    

           
Хотел "Pilalidis" се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на пефкохори.
Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со Lobby bar и Ресторан, голем хол со фолтељи каде гостите си го остваат багажот на денот на сместување и заминување со бесплатен Wi-Fi интернет. Неколку вили од кои секоја oд по 4 до 6 студија на приземје и 1-ви кат, опкружени со преубаво уредениот, огромен двор со многу зеленило, палми, трева, голем и мал (детски) базен, со лежалки, бар за пијалоци покрај базенот, игачки за деца.. Идеално место за одмор и релаксација за фамилии со 1 дете или парови по 2 лица. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа пекара, маркет и ресторани за брза храна.
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија (на приземје и 1-ви кат) со комплетно опремена мини кујна со фрижидер од 40l со мала комора, едно пошироко (120cm) легло и едно регуларно легло, клима (со доплата), купатило, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина.. Ви посакуваме пријатен престој.

 

 EARLY BOOKING 

15% попуст за уплата до 01.02.2018  |  10% попуст за уплата до 01.03.2018  |  5% попуст за уплата до 01.04.2018

"Pilalidis" 3*
Пефкохори
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
бр. ноќи  7 7 7
7
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
1/2+1 студио 110 140 165 190 360 375 395 395 395 395 395 195 165 135 100 80 65
1/3+1 студио 120 150 185 210 390 405 425 425 425 425 425 215 185 145 110 85 70
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то возрасно лице и 1 или 2 деца до 12 год. - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | Дете до 12 год. се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Максимално сместување:
        - во 1/2+1 Студиo - 2 возрасни и 1 дете до 12 години;
        - во 1/3+1 Студио - 2 возрасни и 2 деца до 12 години или 3 возрасни и 1 дете до 12 години.
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија.
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 10m од хотелот.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН на рецепција и покрај базенот.
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за клима - 5€ од ден, на рецепција во Хотелот;
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Пефкохори (345km)
 Куманово  (бензинска Макпетрол - автопат)    04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа -
 Полихроно -  Ханиоти - Пефкохори
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред Стадионот)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол на автопат)  06:10h
 Г.П. Богородица  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Пефкохори:  15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (на 10m од хотелот)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.Погледнете останата понуда / Сопствен закупБрој на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси