TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2018 / Вила Alexandra - Неос Мармарас

Вила "ALEXANDRA" - Неос Мармарас

Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во Студио


 

Вила “Alexandra” - Неос Мармарас, се наоѓа во непосредна близина на пристаништето и 50m oд нај блиската (мала плажа) и на околу 500m од познатата плажа Paradisos. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија со редовни легла. 1/2 и 1/3 студијата се на приземје и I кат, каде некои од нив се со поглед на море а некои со поглед назад кон влезот на вилата и улицата, 1/4 студијата се на III кат со поглед на море. Сите студија се опремени со: кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, клима со доплата 4€ од ден, ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, широки балкони со столчиња. На најгорниот кат од вилата има голема тераса со директен поглед на море каде гостите на вилата можат да си ја користат за ручек, кафе или слично. Студијата се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран.

 

    

  

 EARLY BOOKING 

10% попуст за уплата до 1-ви април 2018

"Alexsandra"
Неос Мармарас
термин  МАЈ  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
19 26 02 09 16 23 02 11 20 29 07 16 25 01 08  15 22
бр. ноќи  7 7 7 7 7
9 *
9 *
9 *
9 * 9 * 9 *
9 *
7 7
7
7
7
1/2  студио /назад/ 45 75 90 105 125 340 365 390 390 390 390 365 140 115 90 70 55  
1/2  студио /море/ 50 80 95 115 135 365 390 415 415 415 415 390 150 125 100 75 60
1/3  студио /назад/ 45 85 100 125 145 375 400 425 425 425 425 400 160 135 105 80 65
1/3  студио /море/ 50 90 110 135 155 390 425 450 450 450 450 425 170 145 115 85 70
1/4  студио /море/ 50 95 120 145 165 415 450 475 475 475 475 450 180 155 125 90 75
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 9ноќи / 10дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз во термините на 7 ноќи;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;
 • -  Превозот ги остава/зема патниците пред вилата.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Доплата за клима - 4€ од ден;
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз НЕОС МАРМАРАС, според термини од табелата
Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Неос Мармарас (340 км )
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h

 Скопје - Солун - Неа Модања - Псакудија
 Метаморфозис - Неос Мармарас


 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)  06:10h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Неос Мармарас:  15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (пред вилата)

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран. Погледнете останата понуда / Сопствен закуп


 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk
 

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси