TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2019 / Вила Posedonio - Полихроно

Villa "POSEDONIO" - Полихроно

Бесплатно сместување за 3то лице во АПТ со една спална


 

Вилата Поседонио се наоѓа на 100 метри од плажа во центарот на Полихроно веднаш до црквичката. Располага со  1/2+1 апартмани со 1 спална (брачен кревет во спалната и креветче на пуштање во кујната) каде што можат да се сместат 2ца возрасни и едно дете до 12 години или 3 возрасни.. Апартманите се опремени со тоалет, кујна, тераса со поглед кон улицата, ТВ, клим-вклучена во цената. Во склоп на вилата има паркинг за гостите на вилата кој можат да го користат бесплатно, доколку има слободни места. Апартманите во сопствен закуп на Т.А. Медитеран се наоѓаат на I и II кат.

 

    

 EARLY BOOKING 

15% попуст за уплата до 01.03  |  10% попуст за уплата до 01.03  |  7% попуст за уплата до 01.05.2019

"Posedonio"
Полихроно
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07  14 21
бр. ноќи  7 7 7 7 7
7
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
АПТ /2+1/ (со 1 спална) 50 75 95 115 135 165 350 390 420 420 420 420 420 370 165 145 115 75 60
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то лице - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број не може да се смести ниту бебе во кревет со двајца возрасни;
 • -  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на 200м од вилата на главниот пат;
 • -  Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ПОЛИХРОНО, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Полихроно (300km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат)   04:15h 

 Скопје - Тесалоники - Халкидики
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Струмица:  (бензинска Макпетрол - на влезот) 06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Полихроно:     15:30 по МК време / 16:30 по ГР време (пред вилата)

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.


мапа


Погледнете останата понуда / Сопствен закуп

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси