TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2019 / Хотел Koviou 3* - Никити

Хотел "KOVIOU HOLIDAY VILLAGE" 3* - Никити

website


Хотелот се наоѓа во срцето на Ситонија на 5Km од Никити и 13km од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250m. Хотелот располага со 1/3+1 (максимален капацитет е 3 возрасни и дете до 12 години) стандард соби, опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни. Собите кои се во сопствен закуп на Медитеран се во блок B.


 

   

 

EARLY BOOKING
15% попуст за уплата до 20.01  |  10% попуст за уплата 01.03 |  7% попуст за уплата до 01.05.2019

 

  2 деца до 12 год - БЕСПЛАТНО  |  3-то возрасно лице - 50% попуст  

 

"Koviou" 3*
Никити
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ  АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
26 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
Бр. ноќи  6 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB
по лице во 1/3+1 стандард 170 230 280 310 330 360 400 460 460 460 460 460 420 370 320 260 200 170

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи со појадок и вечера, без превоз;
 • -  Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса;
 • -  Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса;
 • -  Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд;
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Сместувањето во собите е после 14:00 по локално време, истите се напуштаат во 10:00 по локално време;
 • -  Клима и Wi-Fi - БЕСПЛАТНО!
 • -  Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија/. Превозот ги остава/зема патниците пред хотелот;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • - За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • - Прво и второ дете до 12 год. со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • - Третo возрасно лице над 12 год.  50% попуст;
 • Доплата за туристичка такса 1.5€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
 • - Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12 год.; деца до 2 год. - бесплатно (без седиште); (прва смена 26.05 нема превоз (на барање за дата 26.05));
 • - Доплата за туристичка такса - 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа во објектот);
 • - Доплата за патничко осигурување.

    

    


Автобуски превоз НИКИТИ, според термини од табелата (секоја сабота)
Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Никити (310km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат)   04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Ситониа (Никити)

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Никити

 14:20 по МК време / 15:20 по ГР време (пред хотелот)


 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.


Погледнете останата понуда / Сопствен закуп

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси