TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2019 / Вила Akis - Олимпик бич

Вила "AKIS" - Олимпик Бич

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио | 5-то и 6-то лице во апартман


 

Вила Akis се наоѓа на самата пешачка зона во Олимпик Бич и на 20m од плажа. Вилата располага со 1/2 студија, 1/2+1 студија со две редовни и едно дополнително легло, како и дуплекс апартмани со две одделни спални и голема дневна соба во која има петосед на расклопување. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет,огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со поглед на море/плажа, клима (БЕСПЛАТНА), ТV-LCD , гардеробер, сушара. На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Студијата и апартманите се на први и втори кат и имаат просторни тераси со поглед кон плажа/море и пешачката зона. Студијата и апартманите се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран.

 

    

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за уплата до 01.02.2019   |  15% попуст за уплата до 01.03.2019   |  7% попуст за уплата до 01.05.2019

"AKIS"
Олимпик бич
термин  МАЈ  ЈУНИ 
ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
19 26 02  09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7
7 *
7 *
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио  45 60 75 100 120 135 260 285 315 315 315 315 315 285 135 100 75 60 50
1/2+1 студио
45 70 85 115 135 155 290 315 335 335 335 335 335 315 155 115 85 70 55
Дуплекс АПТ /4+1/
35 50 60 75 95 105 395 435 475 475 475 475 475 435 105 75 60 50 40
Дуплекс АПТ /4+2/
35 55 65 85 105 115 425 465 505 505 505 505 505 465 115 85 65 55 40
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио/апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то и 6-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • -  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • -  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ОЛИМПИК БИЧ, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање  Време на поаѓање Скопје - Олимпик Бич (275km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол-Автопат)  04:15h

 Скопје - Катерини - Паралиа -   Олимпик бич
 
 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (5.20€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:10h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Олимпик Бич:  16:00 по МК време / 17:00 по ГР време на околу 150m од вилата

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.Погледнете останата понуда / Сопствен закуп

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси