TA Mediteran

Шпанија

Лето 2019 / Шпанија

 

Ш П А Н И Ј А

Коста Брава - Азурен брег - Милано

 

 

 

Автобус 14 дена / 9 ноќи - термин: секоја Среда од 29 Maj 

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава - “ Дива Обала”, со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, Аквариум, Маринеленд, а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар наКоста Брава -  ЛОРЕТ ДЕ МАР + Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло и шармот на Северна Италија: Милано.

 

ПРОГРАМА

1ден/ СКОПЈЕ - МИЛАНО
Состанок на групата во 13.00 часот на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање во 13.30 часот. Се патува преку граничен премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.


2ден/ МИЛАНО
Пристигнување околу пладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне за одмор. Ноќевање.


3ден/ МИЛАНО - ЛОРЕТ ДЕ МАР
Појадок. Слободно претпладне. Предлагаме факултативна посета на “Северниот Бисер” на Италија како го нарекуваат Милано, со бурна историја и стари градби, а денеска е центар на светската мода. Сè е предодредено на модата, од архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на готиката во ликот на најголемата готска катедрала во светот, најпознатата оперска куќа во светот - La Scala,  Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици, прошетка низ прочуениот замок “Sforza” (метро). Патувањето продолжува кон Шпанија покрај Џенова, Вентимиља, Сан Ремо, Ница, Перпињан со попатни паузи. Ноќно возење.


4ден/ЛОРЕТ ДЕ МАР
Пристигнување во Лорет де Мар во претпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00 часот. Ноќевање.


4-11ден/ ЛОРЕТ ДЕ МАР
Престој на база 7 ноќевања со појадок / 7 полупансиони / 7 полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, забавниот парк Порт Авентура, музејот на Салвадор Дали со Емпуриа Брава, Фламенко, Витешки борби, Аквариум, Пакет дискотеки...


11ден/ ЛОРЕТ ДЕ МАР-НИЦА
Појадок. Напуштање на собите до 10:00 чaсот. Слободен ден. Предлагаме факултативно - Барселона Меџик и шопинг + следење на спектаклот на магичната фонтана - незаборавно доживување! Поаѓање за Ница во 23:00 часот. Се патува преку Перпињан, Ним... Ноќно возење. 


12ден/ НИЦА
Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Предлагаме факултативно посета на Кан и Грас. Кан, познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот град Sike со својата тврдина и Готска црква. Слободно време. Потоа ве водиме во центарот на светската парфемска индустрија, сместена во идиличното место Грас. Посета на најголемата и најпозната парфимерија FRAGONARD. Попладне сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта прошетка низ стариот дел на градот: плоштадите Масена, Солеја, катедралата, палатата на правдата. Ноќевање.


13ден/ НИЦА-МОНАКО-СКОПЈЕ
Појадок. Напуштање на собите. НЕ ПРОПУШТАЈТЕ целодневен факултативен излет: МОНАКО: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океанографскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички. Потоа шетаме покрај пристаништето на Монако, се движиме по патеката на Формула 1. Ја посетуваме Јапонската ботаничка градина, авенијата на луксузни автомобили. Слободно време за капење на плажата Ларвото. Потоа одиме во Монте Карло да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени казина. Слободно време за индивидуални прошетки и посети на казина. Во приквечерните часови, поаѓање кон Скопје (за патниците кои не одат на излет, поаѓањето е во договорено време со водичот од железничката станица во Ница).


 14 ден/ СКОПЈЕ
 Пристигнување во доцните вечерни часови. 


 Во цената на аранжманот е вклучено:

• Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео;
• 7 Н, 7НП, 7ПП или 7ПА во Лорет де Мар во одбрана категорија на хотел;
• 1НП на Азурен брег (Ница/Кан) хотел со 2*/3*;
• 1НП во Милано / околина, во хотел со2*/ 3*;
• Наш претставник во Лорет Де Мар;
• Организација и туристички придружник на патувањето.


Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:

• Задолжително патничко осигурување;
• Туристичка такса во Ница - 125мкд (се плаќа во агенција);
• Туристичка такса во Милано - 300мкд (се плаќа во агенција);
• Туристичка такса Лорет во Де Мар 0,5€ - 1€ по лице на ден (се плаќа на рецепција во хотел);
• Факултативни излети;
• Девизен дел: 25€ се плаќаат на водичот за трошоци на аранжманот на шпанската локална 
агенција.
* (Деца 2-12 год. плаќаат по 10€, а излетот Монако за деца 2-12 години е ГРАТИС)


Напомена: 

  • За реализација на програмата потребни се минимум 45 лица. 
  • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30% од цената на аранжманот.
  • За уплата, исклучиво во денарска противвредност, 1€ - 62мкд.

Факултативни излети: 

• Милано (вклучен метро/трамвајска карта), Кан, Монако;
• Барселона - разглед, Барселона - шопинг, магични фонтани, стадион Камп Ноу, Аквариум, музеј Дали, Фигерас и Емпуриа Брава, фламенко, витешки борби, Порт а Вентура забавен парк, Коста Брава тура, пакет дискотека.


*Влезниците за излетите се плаќаат на лице место и не се вклучени во цената на излетот, освен каде што е наведено.


 Хотели   Хотел "MAEVA" 1*

 

Се наоѓа во строг центар на Лорет Де Мар на сама плажа и главното шеталиште.

 

   

термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 399 419 439 439 459 479 479 479 459 419 399 399
за уплата до 25.04 369 379 399 399 429 449 449 449 429 389 369 369
цена за 1 и 2 дете 2-12 год. 319 325 339 339 349 359 359 359 349 335 319 319
за уплата до 25.04 299 305 319 319 329 339 339 339 329 315 299 299
Цените се дадени по лице во 1/2-4 соба за 7 ноќи со појадок


Хотел "SANTA ANA" 1*

 

   

термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 01
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 439 449
449 469 489 489 489 489 489 489 459 449 439 439
за уплата до 25.04 399 419 419 449 459 459 459 459 459 459 429 419 399 399
цена за 3 и 4 лице 409 419 419 439 449 449 449 449 449 449 419 409 409 409
за уплата до 25.04 389 399 399 419 429 429 429 429 429 429 399 399 389 389
цена за прво дете 2-7 год. 359 365 365 379 389 389 389 389 389 389 369 365 359 359
за уплата до 25.04 339 345 345 359 369 369 369 369 369 369 349 345 339 339
цена за второ дете 8-12 год. 379 385 385 399 415 415 415 415 415 415 389 385 379 379
за уплата до 25.04 359 365 365 385 395 395 395 395 395 395 369 365 359 359
Цените се дадени по лице во 1/2 соба за 7 ноќи со појадок

 
Хотел "DON JUAN CENTER" 2*

 

Локација: 200m од плажа во строг центар на пешачка зона. Опременост на соби: WC, бања, сеф (екстра). Хотелски содржини: ресторан, бар, базен, playstation4, Wi-Fi, rent a bike.

 

   

термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 409 455 569 479 499 499 539 539 539 539 499 499 449
за уплата до 25.04 399 445 459 469 489 489 525 525 525 525 489 489 439
трет возрасен 389 425 439 449 459 459 499 499 499 499 459 459 429
за уплата до 25.04 375 415 429 439 449 449 489 489 489 489 449 449 419
дете 2-11 години 269 279 359 369 379 379 399 399 399 399 379 379 280
за уплата до 25.04 245 245 349 359 369 369 389 389 389 389 369 369 245

Цените се дадени по лице во 1/2 соба за 7 ноќи со појадок
Доплата за 7 полупансиони: 30€ возрасни / 20€ деца
Доплата за 7 полни пансиони: 60€ возрасни / 30€ деца
Доплата за 7 All Inclusive: 170€ возрасни / 90€ децаХотел "NORAI" 2*

 

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
29 5 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 389 389 419 429 459 469 499 519 539 569 569 569 499 469 469 419
за уплата до 25.04 369 369 399 419 439 449 489 509 529 559 559 559 489 459 459 399
3 и 4 возрасен 359 359 399 405 429 429 469 479 499 519 519 519 469 435 435 399
за уплата до 25.04 349 349 389 395 419 419 455 459 485 509 509 509 455 425 425 389
прво дете 2-10 год. 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259
за уплата до 25.04 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245
второ дете 2-10 год. 309 309 329 329 349 355 379 389 395 409 409 409 379 359 359 329
за уплата до 25.04 299 299 319 319 339 345 359 379 385 399 399 399 359 349 349 319
Цените се дадени по лице во 1/2 соба за 7 ноќи (само ноќевање)
Доплата за 7 појадока: Јуни-Септември:  30€ возрасни / 20€ деца; Јули-Август: 55€ возрасни / 30€ деца
Доплата за 7 полупансиони: Јули-Август: 80€ возрасни / 45€ деца


 
Хотел "ALEGRIA FENALS MAR" 3+*

 

Локација: 100m од плажа Феналс, 500m од центар на Лорет.
Опременост на соби: клима, WC, бања, фен, TV сателитска, сеф (екстра), балкон.
Хотелски содржини: ресторан, бар, билијард, базен, Wi-Fi. Идеален за фамилии.

 

   

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен  419 419 439 459 559 559 619 619 649 649 649 649 559 539 539 459
за уплата до 25.04 399 399 425 429 529 529 599 599 639 639 639 639 539 519 519 449
трет возрасен 369 369 399 399 479 479 539 539 549 549 549 549 479 459 459 409
за уплата до 25.04 359 359 379 379 459 459 519 519 539 539 539 539 469 449 449 399
прво дете 2-12 год. 369 369 399 399 479 479 539 539 549 549 549 549 479 459 459 409
за уплата до 25.04 359 359 379 379 459 459 519 519 539 539 539 539 469 449 449 399
Доплата за 7 појадока: возрасни/деца 25€ / 20€ (цела сезона)
7 Полупансиони: возрасни/деца 50/35 50/35
50/35
50/35
65/45
65/45
75/55
75/55
75/55
75/55
75/55
75/55
65/45
50/35
50/35
50/35
7 Полни пансиони: возрасни/деца 75/55 75/55 75/55 75/55 90/65 90/65 100/75 100/75 100/75 100/75 100/75 100/75 90/65 75/55 75/55 75/55
7 All Inclusive: возрасни/деца 150/115 150/115 150/115 150/115 220/170 220/170 250/200 250/200 250/200 250/200 250/200 250/200 220/170 150/115 150/115 150/115
Цените се дадени по лице во 1/2 соба за 7 ноќи (само ноќевање)


Хотел "MONTANAMAR" 3*

 

Локација: 800m од плажа.
Опременост на соби: клима, WC, бања, фен, LCD TV, сателитска, сеф (екстра), балкон.
Хотелски содржини: ресторан, бар, билијард, базен, Wi-Fi.

 

   

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 369 389 389 439 439 439 479 479 479 479 479 479 445 445 445 389
за уплата до 25.04 349 359 359 409 409 409 449 449 449 449 449 449 415 415 415 359
3 и 4 возрасен 349 359 359 409 409 409 439 439 439 439 439 439 409 409 409 359
за уплата до 25.04 329 339 339 389 389 389 429 429 429 429 429 429 389 389 389 339
прво дете 2-12 год. 255 255 255 339 339 339 355 355 355 355 355 355 255 255 255 255
за уплата до 25.04 245 245 245 319 319 319 335 335 335 335 335 335 245 245 245 245
второ дете 2-12 год. 299 299 299 339 339 339 355 355 355 355 355 355 329 329 329 299
за уплата до 25.04 289 289 289 319 319 319 335 335 335 335 335 335 315 315 315 289
Цените се дадени по лице во 1/2 соба за 7 ноќи (само ноќевање)
Доплата за 7 појадока: 25€ возрасни / 15€ деца
Доплата за 7 полупансиони: Јуни/Септември: 55€ возрасни / 30€ деца; Јули/Август: 75€ возрасни / 40€ деца


 
Хотел "BLUE SEA MONTEVISTA" 3*

 

Хотелот  "Blue Sea Montevista" 3* се наоѓа на 350m од плажа.

 

  

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
01 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 489 489 489 495 529 549 599 639 639 639 639 639 639 549 549 469
за уплата до 25.04 469 469 469 475 509 529 589 619 619 619 619 619 619 529 529 459
трет возрасен 429 429 429 435 455 469 519 539 539 539 539 539 539 469 469 425
за уплата до 25.04 419 419 419 425 445 459 499 529 529 529 529 529 529 459 459 415
дете 2-12 год. 269 269 269 269 269 269 359 439 439 439 439 439 439 269 269 269
за уплата до 25.04 259 259 259 259 259 259 349 429 429 429 429 429 429 259 259 259
Цените се дадени по лице во 1/2 соба за 7 ноќи со појадок
Доплата за 7 полупансиони: 35€ возрасни / 25€ деца
Доплата за 7 полни пансиони: 65€ возрасни / 35€ деца
Доплата за 7 All Inclusive: 120€ возрасни / 65€ деца

 
Хотел "FORTUNA" 3*

 

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
01 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 419 419 419 469 499 519 549 549 559 559 569 569 539 469 449 429
за уплата до 25.04 389 389 389 439 459 479 499 499 529 529 539 539 499 429 419 399
3 и 4 возрасен 389 389 389 429 459 469 499 499 519 519 529 529 479 409 399 389
за уплата до 25.04 369 369 369 399 429 439 469 469 489 489 499 499 449 389 379 369
1 и 2 дете 2-10 год. 339 339 339 359 379 379 399 399 429 429 429 429 389 349 349 329
за уплата до 25.04 299 299 299 329 339 349 369 369 389 389 389 389 369 319 319 309
Цените се дадени по лице во 1/2 соба за 7 ноќи на база полупансион
Доплата за 7 полни пансиони: 30€ возрасни / 20€ деца

 
Хотел "DON JUAN PALACE" 4*


Локација: 400m од плажа. 
Опременост на соби: Клима, WC, бања, TV сателитска, балкон, сеф (екстра).
Хотелски содржини: ресторан, бар, ноќен клуб, 2 отворени базени, 1 затворен базен, градина, тениски терени (екстра), пинг понг, мини клуб за деца, секоја вечер организирано шоу со аниматори, Wi-Fi.

   

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 445 445 459 489 515 535 589 589 639 639 639 639 589 589 459 459
за уплата до 25.04 425 425 439 469 489 509 555 555 599 599 599 599 555 555 439 439
трет возрасен 429 429 439 469 489 505 549 549 599 599 599 599 549 549 439 439
за уплата до 25.04 409 409 419 449 469 485 525 525 569 569 569 569 525 525 419 419
дете 2-11 год. 349 349 355 379 389 399 419 419 449 449 449 449 419 419 355 355
за уплата до 25.04 339 339 345 359 369 379 399 399 429 429 429 429 399 399 345 345

Цените се дадени по лице во 1/2 соба за 7 ноќи со појадок
Доплата за 7 полупансиони: 40€ возрасни / 20€ деца
Доплата за 7 полни пансиони: 90€ возрасни / 45€ деца
Доплата за 7 All Inclusive: 220€ возрасни / 110€ деца

 

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 489 489 489 549 569 579 629 629 689 689 689 689 629 629 509 509
за уплата до 25.04 459 459 459 515 535 555 595 595 649 649 649 649 595 595 485 485
3 и 4 возрасен 459 459 479 525 545 549 589 589 639 639 639 639 589 589 489 489
за уплата до 25.04 435 435 459 499 509 525 559 559 609 609 609 609 559 559 459 459
1 и 2 дете 2-11 год. 349 349 359 379 389 399 419 419 449 449 449 449 419 419 369 369
за уплата до 25.04 325 325 345 359 369 379 399 399 429 429 429 429 399 399 355 355
Цените се дадени по лице во 1/2-4 супериор соба за 7 ноќи со појадок
Доплата за 7 полупансиони: 40€ возрасни / 20€ деца
Доплата за 7 полни пансиони: 90€ возрасни / 45€ деца
Доплата за 7 All Inclusive: 220€ возрасни / 110€ деца


Хотел "FENALS GARDEN" 4*

 

Локација: на 400m од плажа Феналс, 900m од центар на Лорет.
Опременост на соби: Балкон, WC, бања, фен, клима, TV сателитска, сеф (екстра).
Хотелски содржини: Градина, СПА и фитнес, Џакузи, базен, Wi-Fi (FREE). 

    

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
01 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 469 469 469 569 579 585 595 599 635 679 679 679 585 485 465 449
за уплата до 29.03 425 425 425 509 519 525 535 545 569 605 605 605 525 439 429 579
3 и 4 возрасен 399 399 399 465 479 485 495 499 525 549 549 549 485 399 399 389
за уплата до 29.03 375 375 375 435 439 445 449 455 475 499 499 499 445 385 375 365
прво дете 2-12 год. 319 319 319 359 349 349 369 375 389 405 405 405 349 335 329 319
за уплата до 29.03 305 305 305 345 345 345 349 355 365 375 375 375 345 319 315 305
второ дете 2-12 год. 355 355 355 415 419 419 425 435 445 465 465 465 419 365 359 349
за уплата до 29.03 339 339 339 379 385 385 395 399 409 429 429 429 385 345 339 329
Доплата за 7 полупансиони возрасни/деца 45/20 45/20 45/20 45/20 45/20 45/20 45/20 45/20 65/45 65/45 65/45 65/45 45/20 45/20 45/20 45/20
Доплата за 7 полни пансиони возрасни/деца 85/40 85/40 85/40 85/40 85/40 85/40 85/40 85/40 90/65 90/65 90/65 90/65 85/40 85/40 85/40 85/40
Цените се дадени по лице во 1/2-4 супериор соба за 7 ноќи со појадок

 Хотел "METROPOL" 4*

 

Локација: 30m од плажа, во центар на градот.
Опременост на соби: клима, WC, бања, фен, TV сателитска, мини бар, балкон (екстра).
Хотелски содржини: ресторан, бар, Wi-Fi.
 

   

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 459 499 499 565 565 629 629 629 629 725 725 725 629 565 565 499
за уплата до 25.04 445 479 479 549 549 615 615 615 615 699 699 699 615 549 549 479
3 и 4 возрасен 409 435 435 479 479 565 565 565 565 659 659 565 479 479 479 435
за уплата до 25.04 395 425 425 469 469 555 555 555 555 639 639 639 555 469 469 425
прво и второ дете 2-12 год. 359 369 369 405 405 529 529 529 529 599 599 599 529 405 405 369
за уплата до 25.04 345 359 359 395 395 519 519 519 519 589 589 589 519 395 395 359
Цените се дадени по лице во 1/2-4 супериор соба за 7 ноќи со појадок
Доплата за 7 полупансиони: 50€ возрасни / 25€ деца
Доплата за 7 полни пансиони: 100€ возрасни / 50€ деца
Доплата за соба со балкон: 80€ возрасни / 40€ деца


Хотел "PLACA PARIS" 4*

 

Локација: 300m од плажа.
Опременост на соби: клима, WC бања ,TV сателитска, балкон.
Хотелски содржини: ресторан, бар, базен, џакузи, фитнес центар, билијард, игрoтека, Wi - Fi.

 

    

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 459 459 485 485 589 589 639 639 649 649 649 649 525 485 485 485
за уплата до 25.04 449 449 479 479 579 579 619 619 639 639 639 639 515 479 479 479
3 и 4 возрасен 399 399 419 419 489 489 519 519 529 529 529 529 445 419 419 419
за уплата до 25.04 385 385 409 409 479 479 509 509 519 519 519 519 429 409 409 409
прво дете 2-12 год. 289 289 369 369 425 425 449 449 459 459 459 459 389 369 369 369
за уплата до 25.04 279 279 359 359 415 415 435 435 439 439 439 439 375 359 359 359
второ дете 2-12 год. 359 359 369 369 425 425 449 449 459 459 459 459 389 369 369 369
за уплата до 25.04 349 349 359 359 415 415 435 435 439 439 439 439 375 359 359 359
Цените се дадени по лице во 1/2-4 супериор соба за 7 ноќи (само ноќевање)
Доплата за 7 појадока: 25€ возрасни / 15€ деца
Доплата за 7 полупансиони: 65€ возрасни / 35€ деца
Доплата за 7 полни пансиони: 95€ возрасни / 50€ деца
Доплата за 7 All Inclusive: 210€ возрасни / 120€ деца


 
Хотел "FORTUNA" 4*

 

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11
ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
цена за возрасен 459 459 469 499 549 549 589 589 649 649 649 649 569 489 489 469
за уплата до 15.03 439 439 449 479 529 529 569 569 599 599 599 599 549 549 459 449
3 и 4 возрасен 419 419 429 459 489 489 519 519 559 559 559 559 499 449 449 429
за уплата до 15.03 399 399 409 439 469 469 499 499 539 539 539 539 479 419 419 399
1 и 2 дете 2-10 год. 349 349 359 369 389 389 409 409 439 439 439 439 399 359 359 349
за уплата до 15.03 329 329 339 349 369 369 389 389 419 419 419 419 379 339 339 329
Цените се дадени по лице во 1/2 соба на база полупансион
Доплата за 7 полни пансиони: 40€ возрасни / 30€ деца

 

Погледнете останата понуда / Лето 2018


 За овој аранжман важат Општите услови на патување на МЕДИТЕРАН и СКТМ. 

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси