TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2020 | Вила Vrahos - Каламитси

      

Вила "VRAHOS" - Каламитси

 

 

    


Вилата Vrahos се наоѓа на само 20 метри од плажата во Каламитси. Вилата е градена во традиционален стил, со долги заеднички тераси кои имаат директен поглед кон преубавиот залив. Има простран четирикреветен апартман на прв спрат кој е целосно реновиран и одлично опремен. Апартманот има квалитетен мебел и кујна, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената и сопствено купатило. Постелнината и крпите се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Вилата има сопствен паркинг, а гостите имаат на располагање заеднички двор на платформа и место за подготвување скара.


EARLY BOOKING 

15% попуст за целосна уплата до 27.12.19

 Вила
"VRAHOS"
Каламици
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
 20  30 09 19 29 09 19 29 08 18 28 07 17
Бр. ноќи  10 10 10
10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
1/4 апартман 250 350 450 550 680 780 780 780 780 680 550 450 350

НАПОМЕНА

  • -  Цените се дадени за наем на цело студио/апартман без превоз.
  • -  Сместувањето во собите е после 14:00 по локално време, истите се напуштаат во 09:00 по локално време.
  • -  За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
  • -  Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла. Единствено е дозволено сместување на едно дете до 6 години над бројот на кревети во секое студио или апартман.
  • -  Цените се израени во ЕУР за уплата во денарска против вредност 1€ = 62мкд.
  • -  Поаѓање од Скопје во 03:00 часот пред хотел Holiday Inn.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
  • -  Доплата за туристичка такса - 0,50€ по соба на ден (се доплаќа во објектот).
  • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа.
  • -  Доплата за патничко осигурување 

  За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ. 

  Погледнете останата понуда / II крак  

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси