TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2020 | KРФ


 К Р Ф 

 

Информации за програмата

 

 • - Check in во собите е после 14h по грчко време
 • - Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
 • - Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
 • - Четворокреветните соби се со две посебни спални соби и тераси, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.
 • - За секој гостин следува по еден мал пешкир
 • - Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот
 • - Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
 • - Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот
 • - Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата или петти дополнителен кревет во апартманите

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ
Преку нашиот претставник кој ќе биде задолжен за Вашиот престој таму, ќе имате прилика да се запознаете со убавините што ова место ги нуди.


ПОСЕТА НА ГРАДОТ КРФ
посетата и прошетката низ стариот град е уникатно доживување кое не смее да се пропушти. Градот на светецот Спиридон, старата тврдина, плоштадот Листон, град кој потсетува на Дубровник и Венеција. Тука ќе ги дознаете сите значајни работи за градот, но и самиот остров преку нашиот водич кој ќе биде со вас за време на излетот. Цена на факултатива 10.


ТУРА СЕВЕР
Целодневен излет каде се посетуваат најубавите предели на островот. Фабриката за производство на ликери од традиционалното овошје КумКуат, плажата Палеокастрица, манастирот Богородица, аквариумот (опционално), највисокиот врв со прекрасен видиковец каде се гледа цела Палеокастрица, местото Сидари со познатиот канал на љубовта. Цена на факултатива 25€.


ПОСЕТА НА ПЛАЖАТА ГЛИФАДА
Вистинско уживање на најпопуларната песочна плажа на островот, позната по неверојатно убавиот златен песок и прекрасна плажа. Целодневно уживање, сончање и капење. Цена на факултатива 15.


ЦЕЛОДНЕВНО КРСТАРЕЊЕ низ североисточната обала на островот со вклучен ручек
Крстарење кое ќе ве исполни со позитивна енергија и ќе ви ја наполни душата. Крстарење со повеќе застанувања. Капење на дива плажа и ручек (скара) на плажата. Ручекот е доста богат и вклучува два вида на месо, салата, леб и неограничено пиење на вино или сокови за време на ручекот. Посета на градот Касиопи и на враќање застанување крај пештера и посета на истата. Цена на факултатива 27€.


ДОПОЛНИТЕЛНИ ФАКУЛТАТИВИ:

 • Крстарење на Паксос и Антипаксос – целодневно крстарење до светски познатите мали острови кои се познати по неверојатната тиркизна боја на морето и песок бел како брашно. Пауза на еден од островите и можност за ручек и капење. Цена на факултатива 30.
 • АКВАЛЕНД – Посета на вториот по големина аквапарк во Европа, со безброј можности за адреналинско доживување, мрзлива река, безброј тобогани и уште многу интересни изненадувања ве очекуваат таму. Цена на факултатива 30€.

Вила "Magnolija"

Вилата Магнолија се наоѓа на 25 метри од плажата во Ипсос, додека студијата Магнолија се наоѓаат на 55 метри од плажата, сокриени од градскиот метеж, а сепак блиску до шеталиштето. Вилата Магнолија располага со три објекти, од кои две се посебни куќи со можност за сместување на четири лица. Секој објект има две посебни спални, посебна кујна и трпезарија. И двете куќи имаат голем и убав двор исполнет со зеленило, како и приватен паркинг.

      

Вила
"Magnolija" 

термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7  7  7 7
1/2 Studio 129 139 149 159 169 169 239 239 239 239 239 239 169 159
1/4 Studio 119 129 139 149 159 159 229 229 229 229 229 229 159 149

НАПОМЕНА:

 •  - Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
 • - Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18 ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
 • - Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 по соба на ден. Се плаќа во автобус.
 • - Патничко осигурување – Задолжително
 • - Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
 • - За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
 • - Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18 за траект
 • - За сопствен превоз се одземаат 20 само на редовните цени.
 • - Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
 • - Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5 (освен првите две).
 • - Цена само за превоз 50 со доплата од 18 за траект – во два правци.
 • - Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
 • - Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.
 • Ве молиме проверете си ја валидноста на пасошот пред да резервирате.
 • Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62 мкд.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18 за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18 за траект.

 Вила „Dimitris“ 

Вилата Димитрис се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на само 300 метри од плажата. Вилата располага со шест двокреветни студија кои се на првиот кат, и едно двокреветно студио кое се наоѓа на приземје. Во две соби постои можност за додавање на трет дополнителен кревет (на првиот кат). Секоја соба располага со мини кујна, решо, основен прибор за соодветниот број лица, фрижидер, тераса, клима (со доплата од 5 евра од ден по желба) и интернет. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Вилата Димитрис е единствената вила на Крф, со сопствен систем за вода и затоа е дозволено пиење на водата од чешма. Вилата има голем двор со скара кој им е достапен на сите гости за уживање и релаксација. Вилата располага со сопствен паркинг.

    

Вила
"Dimitris"
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 Studio 79 99 109 119 129 139 149 169 189 199 209 209 209 179 149 139 109 79


НАПОМЕНА:

 •  - Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
 • - Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18€ ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
 • - Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 по соба на ден. Се плаќа во автобус.
 • - Патничко осигурување – Задолжително
 • - Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
 • - За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
 • - Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18€ за траект
 • - За сопствен превоз се одземаат 20€ само на редовните цени.
 • - Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
 • - Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5€ (освен првите две).
 • - Цена само за превоз 50€ со доплата од 18€ за траект – во два правци.
 • - Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
 • - Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.
 • Ве молиме проверете си ја валидноста на пасошот пред да резервирате.
 • Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62 мкд.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18€ за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18€ за траект.

 
Вила „Еleni 

Вилата Елени се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на 250 метри од плажата. Вилата е комплекс од три понови згради, со голем базен. Располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат поглед на базен и се распределни на високо приземје и прв кат. Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна со решо, основен прибор за соодветниот број на лица, фрижидер, тоалет, ТВ и тераса. Вилата има интернет (чиј сигнал е најдобар кај барот, каде се наоѓа рутерот). За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Базенот е достапен за гостите со бесплатна лежалка, а исто така има и бар. Постои можност за изнајмување на клима која се доплатува на лице место и изнесува 6 евра од ден.

      

Вила
"Eleni +"
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 Studio 99 119 129 139 149 159 169 189 209 219 229 229 229 199 169 159 139 109

НАПОМЕНА:

 • - Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
 • - Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18€ ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
 • - Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 по соба на ден. Се плаќа во автобус.
 • - Патничко осигурување – Задолжително
 • - Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
 • - За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
 • - Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18€ за траект
 • - За сопствен превоз се одземаат 20€ само на редовните цени.
 • - Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
 • - Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5€ (освен првите две).
 • - Цена само за превоз 50€ со доплата од 18€ за траект – во два правци.
 • - Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
 • - Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.
 • Ве молиме проверете си ја валидноста на пасошот пред да резервирате.
 • Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62 мкд.

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18€ за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18€ за траект.

Вила „Minas Lux“

Вила „Минас Лукс“ се наоѓа на 150 метри од плажата и се состои од две згради. Вилата има базен со лежалки (бесплатно) и се состои од двокреветни студија и четврокреветни апартмани (дуплекси). Сите соби имаат мини кујна, фрижидер, решо, прибор за соодветниот број на лица, тоалет, ТВ, клима (со доплата по желба) и балкони кои гледаат према базенот, ви-фи интернет (агенцијата не сносува одговорност за брзината и квалитетот на истиот). Во некои од студијата постои можност за додавање на трет дополнителен кревет. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Во дуплексите има две клими кои посебно се наплатуваат 5 евра од ден, по желба.

    

Вила
"Minas Lux"
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 Studio 99 119 129 139 149 159 169 239 239 239 239 239 239 239 169 159 139 109
1/3 Studio 99 199 129 139 149 159 169 239 239 239 239 239 239 239 169 159 139 109
1/4 Studio 89 109 119 129 139 149 159 229 229 229 229 229 229 229 159 149 129 99
1/5 Studio 89 109 119 129 139 149 159 229 229 229 229 229 229 229 159 149 129 99

НАПОМЕНА:

 • - Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
 • - Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 18€ ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
 • - Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 по соба на ден. Се плаќа во автобус.
 • - Патничко осигурување – Задолжително
 • - Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
 • - За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
 • - Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 18€ за траект
 • - За сопствен превоз се одземаат 20€ само на редовните цени.
 • - Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
 • - Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 5€ (освен првите две).
 • - Цена само за превоз 50€ со доплата од 18€ за траект – во два правци.
 • - Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
 • - Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.
 • Ве молиме проверете си ја валидноста на пасошот пред да резервирате.
 • Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62 мкд.

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 18€ за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 18€ за траект.

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


 Погледнете останата понуда / острови


Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси