TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2020 | Хотел Coral Blue 3* - Геракини

 Хотел "Coral Blue" 3* - Геракини / Ситониа

 

Хотел Coral Blue Beach се наоѓа на самата плажа на почетокот на вториот крак во местото Геракини. Заборавете на носење играчки, крпи, чадори од соба до плажа и назад сега се Ви е при рака - хотелот е на сама плажа. Местото Геракини е склоп на зеленило и богата вегетација како и сино море. Хотелот е идеално место за фамилијарен одмор, оддалечен 300m од главниот пат. Појадокот и вечерата се на база шведска маса со поглед кон море. Собите се во долниот објект од хотелот. Доколку сакате одмор со децата и уживање покрај прекрасното море, овој хотел е совршен избор за Вашиот одмор. 
Има вкупно 70 соби: двокреветни соби (22m2), Двокреветни бунгалов (26m2), Двокреветни лофт (30m2), Двокреветни супериор (28m2), Фамилијарни соби со конектирана врата (48m2), Фамилијарни соби со кревет на спрат (28m2). Сите соби се опремени со: клима, телевизор, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата на лице место), фрижидер, сеф, туш, фен за коса, балкон или терaса.
Двокреветна соба-Double Room: 2 одвоени легла
Двокреветни бунгалов-Double Bungalow: 2 одвоени легла и кревет на спрат
Двокреветни лофт-Double Loft Room: брачен лежај и одвоен кревет
Двокреветна супериор-Double Superior:брачен лежај и одвоен кревет
Фамилијарна соба со кревет на спрат-Family Room with bunk bed: брачен лежај или 1 одовоени кревети и кревет на спрат
Фамилијарна соба со конектирана врата-Family Connected Rooms: 2 спални соби, ходник, 2 клими, 2 телевизори, 1 купатило
Тип на дополнително легло: на развлекување.

 

     

"Coral Blue"
Геракини

термин  МАЈ  ЈУНИ 
ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
24 31 07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 30 06 13
бр. ноќи  7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB
7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB
DBL standard room 185
205 235
275 305

335

365 405
435 435 435 435 425 385 315 265 225
Bungalow 209 229 259 299 329 359 389 429 459 459 459 459 449 409 339 289 249
Family Bunk Bed 228 249 279 319 349 379 409 449 479 479 479 479 469 429 359 309 269

 • НАПОМЕНA
 • Цените се дадени по лице за 7 полупансиони (појадок и вечера) без превоз; 
 • - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН на бар, плажа и во лоби барот на хотелот;
 • Клима - БЕСПЛАТНО!
 • - БЕСПЛАТНО користење на 2 лежалки и чадор по соба;
 • - Паркинг (во согласност со слободни места во моментот);
 • Превоз од Скопје / Велес / Неготино/ Удово / Гевгелија.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ 
 • - За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 7% попуст на вториот термин;
 • - Две деца  до 12 години - БЕСПЛАТНО;
 • - За трето дете до 12 години се плаќа 25€ од ноќ;
 • - Трет возрасен сместен на дополнително легло плаќа 30€ од ноќ;
 • - Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 25€ за деца од 2 до 12 години; деца до 2 години бесплатно (не користи седиште);
 • - Туристичка такса од 1,5 по соба на ноќ која се плаќа во хотел;     
 • - Патничко-здравствено осигурување.

 • Максимално сместување

 • Dbl Standard – 2 ADL + 1 CHD (2-12)
 • Bungalow – 3 ADL; 2ADL + 2CHD (2-12)
 • Bungalow – 3 ADL; 2ADL + 2CHD (2-12)

 

    

    

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и МЕДИТЕРАН.

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси