Print this page

ЛЕТО 2020 | Хотел Calypso 3* - Ханиоти

Хотел "CALYPSO" 3* - Ханиоти


website

 СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ  10% за уплата до 10.07 


 

3* хотел "Calypso" е лоциран на главниот влез во Ханиоти, односно на 50m од плоштадот, опкружен до многуте барови, ресторани, продавници и на околу 150m од плажа. Хотел "Calypso" е декориран со традиционална грчка архитектура што го прави најдобар и најкаракеристичен хотел во Ханиоти. Со својот уникатен стил и удобности, Хотел "Calypso" Ви нуди чувство на приватност и релаксација...

Хотелски соджини: располага со 77 хотелски соби, од кои 60 Standard и 17 Superior или вкупно 170 легла. Собите се наоѓаат на високо приземје, први и втори кат, базен со две нивоа на длабочина, со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби бар, Wi-Fi интернет (на рецепција)...
Хотелско сместување: Standard собите се состојат од 2 редовни легла, а додека Superior собите имаат 3 редовни легла. Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, тераса со масичка и столчиња со поглед кон шеталиште, базен или море... Медитеран, располага со сопствен закуп на двокреветни соби.
Хотелски услуги: Појадок, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е секојдневно, менување на постелнина и крпи на 3 дена.

Максимално сместување:
2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 12 год. / 2-ро дете до 4 год.) или 3 возрасни лица.      
                                                       .

    

 

 EARLY BOOKING - Лето 2020 

15% попуст за целосна уплата до 01.01.20  |  10% попуст за целосна уплата до 01.02.20
   7% попуст за целосна уплата до 01.03.20  |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.20
 СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ  10% за уплата до 10.07 


"Calypso" 3*
Ханиоти

термин  МАЈ
ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ
СЕПТЕМВРИ
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи  7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
7BB
7BB 7BB
7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB
Цена по лице (BB) 95 130 160 185 210 240 265 285 305 305 305 305 265 215 165 130 95 75
Дете од 4-12 години 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75 75
Трето возрасно лице 105 105 105 105

105

105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 105 100

 • НАПОМЕНА
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • -  ВB (ноќевање со појадок) | Појадокот е шведска маса;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Baby cot - БЕСПЛАТНО, на барање;
 • -  Трокреветните соби се на барање;
 • -  Клима - БЕСПЛАТНА;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на 50m од хотелот (на главниот влез кај "Lemoni");
 • -  Можност за престој на денови и термини по сопствен избор!! (инфорации во агенција).
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за последниот термин.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • -  Дете до 4 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Дете од 4-12 години на дополнително легло - 75€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • -  Трето возрасно лице на редовно легло во трокреветна соба - 105€ за цел престој, независно од терминот на сместување;
 • -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата
Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Ханиоти (340km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h

 Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа - Ханиоти

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (2.60€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол - кружен) 06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)  06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Ханиоти:   14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на главниот булевар)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.


Погледнете останата понуда / Сопствен закуп


GPS Coordinates: 40°00'00.3"N 23°34'22.0"E   |   40.000074, 23.572764

 

Media