TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2020 | Вила Akis - Олимпик бич

Вила "AKIS" - Олимпик Бич

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио | 5-то и 6-то лице во апартман


 

Вила Akis се наоѓа на самата пешачка зона во Олимпик Бич и на 20m од плажа. Вилата располага со 1/2 студија, 1/2+1 студија со две редовни и едно дополнително легло, како и дуплекс апартмани со две одделни спални и голема дневна соба во која има петосед на расклопување. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет,огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со поглед на море/плажа, клима (БЕСПЛАТНА), ТV-LCD , гардеробер, сушара. На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Студијата и апартманите се на први и втори кат и имаат просторни тераси со поглед кон плажа/море и пешачката зона. Вилата е во сопствен закуп на Т.А. Медитеран.

 

    

 

 EARLY BOOKING - Лето 2020 

20% попуст за целосна уплата до 01.01.20   |   15% попуст за целосна уплата до 01.02.20
10% попуст за целосна уплата до 01.03.20  
    5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

"AKIS"
Олимпик бич
термин  МАЈ 
ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
17 24 31  07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 30 06 13 20
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7
7
7 *
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио  45 60 75 100 120 135 150 285 305 325 325 325 325 305 150 110 85 65 50
1/2+1 студио
45 70 85 115 135 150 165 305 325 345 345 345 345 325 165 125 95 75 55
Дуплекс АПТ /4+1/
35 50 60 75 90 105 120 445 465 485 485 485 485 465 120 85 65 55 45
Дуплекс АПТ /4+2/
35 55 65 85 100 115 130 475 495 515 515 515 515 495 130 95 70 60 50
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио/АПТ без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то и 6-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • -  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од вилата на автобуската постројка.
 • -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • -  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ОЛИМПИК БИЧ, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање  Време на поаѓање Скопје - Олимпик Бич (275km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол-Автопат) 04:15h

 Скопје - Катерини - Паралиа -   Олимпик бич
 
 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (5.20€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол - кружен) 06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:10h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Олимпик Бич:  16:00 по МК време / 17:00 по ГР време на околу 200m од вилата

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.


Погледнете останата понуда / Сопствен закуп


GPS Coordinates: 40°14'17.9"N 22°35'11.8"E   |   40.238294, 22.586621

Media

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси