TA Mediteran

Aвтобуски програми

Нова 2019 Година | Копаоник

термин: 30.12-3ноќи | 160 / 9.920мкд

 

К О П А О Н И К

 

  


Автобус | 4 дена - 3 полни пансиони + 2 свечени вечери

термин: 30 Декември 2018

 

1ден/ 30.12.18 (недела)  СКОПЈЕ - КОПАОНИК
Состанок на групата пред Холидеј Ин во 08:00 часот. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече - Копаоник, сместување во Хотелот. Ручек. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.


2ден/ 31.12.18 (понеделник)  КОПАОНИК
Појадок. По појадокот заминување кон скијачките центри на Копаоник и запознавање со нивните убавини, слободно време за индивидуални активности. Враќање во хотел. Ручек. Свечена вечера. Ноќевање.


3ден/ 01.01.19 (вторник)  КОПАОНИК
Појадок. Индивидуална прошетка во Брзече, за љубителите на белиот спорт  и можност за факултативна посета на скијачките центри. Ручек во хотелот. Реприза на првата вечер со Свечена вечера и музика. Ноќевање.


4ден/ 02.01.19 (среда)  КОПАОНИК - МАКЕДОНИЈА
Појадок. По појадокот заминување за Македонија. Пристигнување во вечерните часови.


Цена на аранжманот: 180€ / 11.160мкд

За уплата до 20 ноември 160€ / 9.920мкд


Во цената на аранжманот е вклучено:

 • - Превоз со високотуристички автобус на дадената дестинација;
 • - Сместување во apart hotel Kopaonik - brzece;
 • - 3 полни пансиони + 2свечени вечери со музика;
 • - Трансфер со шатл бус до скијачките центри на Копаоник на 31.12.2018;
 • - Туристичка такса за возрасни и деца;
 • - Организација и реализација на патувањето.

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:

 • - Деца до 3г - бесплатно (не користи седиште);
 • - Деца од 3 до 9 год - 135€ (ги користат сите услуги);
 • - Доплата за еднокреветна соба;
 • - Трансфер со шатл бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.19 - 3€;
 • - Патничко здравствено осигурување (задолжително) - 200мкд.

Напомена:
За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.
За овој аранжман може да се патува и само со лична карта.
За сопствен превоз се одбива 10€ и туристичка такса  плаќаат на лице место.
Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
За уплата, исклучиво во денарска противвредност.


За овој аранжман важат Општите услови на патување на СКТМ.

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси