TA Mediteran

Банско
Notice
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/808

Wellness & SPA / БАНСКО - Astera Hotel & SPA 4*

 

   

 

       4* ASTERA хотел се наоѓа во новиот центар на Банско, опкружен со многу хотели, ресторани, барови и на само 200м од SKI гондолата. Располага со 130 соби од кои што 84 двокреветни соби, 35 апартмани со 1 и 2 спални, сите модерно опремени со нов мебел, гардеробер, балкони, ТВ со сателитска, телефон, купатило со туш кабина или када во апартманите, фен за тело, сеф, минибар.. на 4 ката и 5 лифта. За релаксација на гостите.. на располагање е лоби бар, затворен аква парк со најразлични базени, детски базен, отворен затоплен базен и џакузи, фитнес, куглана, игротека за деца, ресторант, паркинг..


АКВА ПАРК

-Голем /основен/ базен;  
-Река - атракција – која ги обиколува сите базени, поделена на 2 дела;
-Хидромасажни /водно-воздушни/ лежалки, во големиот базен;
-Голем полуолимписки базен за пливање и скокање; 
-Водна пештера, преградена со водена преграда и место за хидромасажи;
-Џакузи со хидромасажни третмани - 2 броја;
-Мали базени со мал водопад тип рака - 2 броја; 
 
За децата:
-Детски базен со мини воден тобоган и водни чамци.

 

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.11-30.11.2017
Понеделник - Четврток Петок - Недела
Astera Hotel & SPA 4*  DBL Standard /2+1/

BB

18.50€ 20.00€
 SNGL room /1+0/ 23.50€ 25.50€
 One bedroom APT /2+2/ 42.00€ 46.50€
 Two bedroom APT /4+2/ 28.50€ 31.50€
 Деца до 3 години бесплатно
 Прво дете (3-13г.) на дополнително легло бесплатно
 Второ дете (3-13г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (3-13г.) на редовно легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedroom APT, плаќаат мин. 4 лица;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или (ноќевање со појадок и вечера);
  Бесплатно користење на:
 •      - затворени базени (Aqua Park),
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг,
 •      - Wi-Fi интернет,
       - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Вечера - 9€ за возрасни / 5€ за деца (3-13г.);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL room /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 3 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни + 1 дете до 3 години);
 • Two bedroоm APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 13 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални DBL Standard - двокреветна стандард соба / SNGL - еднокреветна соба/  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

{gallery}808{/gallery}

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси