TA Mediteran

Банско
Notice
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/814

Wellness & SPA / БАНСКО - Maria Antoaneta Residence 3*

 

  
   

 

            3* комплекс "Maria Antoaneta Residence" - се наоѓа наспроти SKI стазата, веднаш до реката и над Mall Bansko. Хотелот се состои од 200 апартмани, од нив 75 за слободен прием на туристи распоредени во 5 одделни блока. Хотелот е идеално место за семејни одмори, ски одмор ,романтичен одмор од оптовареното секојдневие, спортски одмор или камп за обука во секое време од годината. Располага со DBL соби / Junior suite / One Bedroom suite како и One/Two bedroom апартмани за 4 и 6 лица сите опремени со: гардеробер / LCD-TV, балкон, 
Хотелски содржини: Рецепција и туристичка канцеларија / лоби бар / сеф / ресторан / Отворен базен со зона за релаксација / Лифтови во секој блок / Отворен и затворен паркинг / ски гардероба / Безбедност - видео надзор / Бесплатен Wi- Fi интернет / Затворен Спа центар (затоплен базен, сауна, парна бања, кабини за масажа...)

 Day discounts  | 6=5; 7=6; 8=7; 9=8; 10=8; 11=9;

 
Име на Хотел Термини 10.09-30.11.2017
Вид на сместување / Услуга HB+ AI
Maria Antoaneta
Residence 3*
 DBL /2+0/ 18.50€ 22.00€
 One bedroom APT /2+2/ 24.00 27.50
 Деца до 6 години бесплатно
 Прво дете до 12 години бесплатно
 Второ дете (6-12г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (6-12г) на редовно легло плаќа редовна цена за возрасен
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • Минимум престој - 2 ноќевања;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на услуга: HB+ (ноќевање со појадок и вечера + пијалоци за време на вечерата), AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк + пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг.

All Inclusive програмата вклучува

 • Појадок, ручек и вечера (шведска маса);
 • Меѓуоброк;
 • Безалкохолни пијалоци (вода, сок, кафе, чај) за време на оброците;
 • Локални алкохолни пијалоци (пиво, вино, водка, ракија) за време на ручекот и вечерата. 

Доплати:

 • - Доплата за поглед на планина - 4€ по соба од ден;
 • - Доплата за миленици под 10кг - 6€ од ден;
 • - Доплата за подземна гаража - 6€ од ден (24 часа);
 • - Доплата за baby cot - 24€ од ден;
 • - Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • - Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА 

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ+ - ноќевање со појадок и вечера + пијалоци за време на вечерата / АI - се вклучено.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

{gallery}814{/gallery}

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси