TA Mediteran

Банско
Notice
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/816

Wellness & SPA / БАНСКО - Bansko SPA & Holidays 4*

 

 

   

 

         4* Bansko SPA & Holidays хотел се наоѓа во западниот дел на Банско со поглед кон Пирин и Рила Планина и на околу 500м од SKI гондолата и центарот на Банско. Располага со модерно опремени 97 соби и апартмани, опремени со: гардеробер, телефон, ТВ со сателитска, интернет, централна клима, сеф, мини бар, купатило со када, фен за тело, балкон.. електронско заклучување на врата со чип картичка.. Како дополнителни услуги на клиентите на располагање е room service, перење, пеглање, фризерски услуги, конференциска сала со 100 места.. За релаксација на гостите на располагање е огромен лоби бар, затворен затоплен базен, џакузи, сауна, релакс зона, фитнес, кабини за масажа, Меана во традиционален стил, како и бесплатен Wi Fi интернет и паркинг.. Ви посакуваме пријатен престој.

Име на Хотел
Вид на сместување

Услуга

01.10-30.11.2017

Bansko SPA & Holidays 4*
 DBL Standard /2+2/ AI
21.00
 SNGL /1+0/ 32.00
 One bedroom APT /2+2/ 34.00
 Дете до 7 години бесплатно
 2-ро дете до 7год 70% попуст
 Дете (7-14г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (7-14г.) на редовно легло 30% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување и услуга;
 • Минимум престој - 2 ноќевања;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк + пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Аll Inclusive програмата вклучува: 

 • Појадок: 07:30 - 10:00 часот (вода / џус / топли пијалоци);
 • Ручек: 12:30 - 14:00 часот (вода / џус / топли пијалоци / локални алкохолни пијалоци / вино / пиво);
 • Попладневен меѓуоброк: 15:00 - 17:30 (сендвичи /кроасани / палачинки / овошје / вода / џус / топли пијалоци);
 • Вечера: 19:00 - 21:00 часот (вода / џус / топли пијалоци / локални алкохолни пијалоци / пиво / вино).

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години + 1 дете до 7 години / 3 возрасни + 1 дете до 7 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 7 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години + 1 дете до 7 години / 3 возрасни + 1 дете до 14 години + 1 дете до 7години / 4 возрасни + 1 дете до 7 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / AI - All Inclusive (се вклучено).

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

{gallery}816{/gallery}

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси