TA Mediteran

Сандански

Wellness & SPA / САНДАНСКИ - Interhotel 4*

 "INTERHOTEL"  4* - Сандански

website

    


4*- SPA хотел INTERHOTEL се наоѓа во Центарот на Сандански. Располага со 296 соби (285 двокреветни / 80 лукс соби / 8 апартмани). Стандардните соби се наоѓаат на I-II-III-IV кат. Лукс собите се наоѓаат на V-VI-VII кат. Големината на собите е 25м2. Опремен е со најголем медицински центар за балнеологија и рехабилитација. Опремен е со 3 базени (2 отворени и 1 затворен) со олимписки дименсии и минерална и термална вода и температура од 38°C.  3 ресторани (Sandanski / Renesand / Bulgare) со различен капацитет и вид на кујна. Лоби бар, бар до базенот. Игротека за деца, паркинг, кабинети за SPA процедури, фитнес.. Interhotel  е вистинското место за вашиот релаксирачки одмор.  Ви посакуваме пријатен престој. 

 Специјална ПРОМОЦИЈА за престој во ЈАНУАРИ 2018 

Период  02-05/01/2018 - Цена   90€  (цена по лице за 3 ноќи со појадок)
Период  02-06/01/2018 - Цена 135€  (цена по лице за 4 ноќи со појадок)

 

Име на Хотел Tермини 01.09 - 07. 01 08.01 - 31.01

Петок - Сабота

Недела - Четврток

Петок - Сабота Недела - Четврток
Вид на сместување / Услуга BB HB BB HB BB HB BB HB

INTERHOTEL 4*

 DBL Standard /2+2/ 35.00€ 44.00€ 30.00 39.00 32.50€ 41.50 27.50 36.50
 SNGL /1+0/ 55.00 64.00 45.00 56.00 52.00 61.00 45.00 54.00
 DBL Lux /2+2/ 40.00€ 48.50€ 34.00

42.50€

38.50€
47.50 32.50 41.50
 SNGL Lux /1+0/ 62.50 72.50 52.00

61.00

60.00 69.00 50.00 59.00
 DBL Studio /2+2/

57.00€

66.00€

48.50 57.50 50.00€ 59.00 45.00 54.00
 One bedroom APT Lux /2+2/ 65.00 73.50 55.00 64.00 57.00 66.00 51.00 60.00
 Family APT /2+2/ 87.00€ 96.00€ 74.50 83.50 80.00€ 88.50 69.50 78.50

 Дете до 4 години

бесплатно
 Дете (4-12г) на  редовно легло 20.00
26.50 20.00 26.50 20.00 26.50 20.00 26.50
 Дете (4-12г) на  допол. легло
10.50 16.50 10.50 16.50 10.50 16.50 10.50 16.50
 Возрасен на дополнително легло 23.00 31.00 23.00 31.00 23.00 31.00 23.00 31.00

 

Име на Хотел Цени за повеќе од 7 ноќевања
Термини 01.09 - 07. 01 08.01 - 31.01
Вид на сместување / Услуга BB HB BB HB

INTERHOTEL 4*

 DBL Standard /2+2/ 28.00€ 37.00€ 26.00€ 35.00
 SNGL /1+0/
44.00 54.00 42.50 51.00
 DBL Lux /2+2/ 32.00€ 41.00€ 30.50€
39.50
 SNGL Lux /1+0/ 50.00 59.00 47.50 56.00
 DBL Studio /2+2/ 46.00

55.00€

41.50€

50.50€

 One bedroom APT Lux /2+2/ 52.00 61.00 47.50 56.50
 Family APT /2+2/ 70.50€ 79.50€ 65.50€ 74.00

 Дете до 4 години

бесплатно
 Дете (4-12г) на  редовно легло 20.00
26.50 20.00 26.50
 Дете (4-12г) на  допол. легло
10.50 16.50 10.50 16.50
 Возрасен на дополнително легло 23.00 31.00 23.00 31.00

 


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување на база: BB (ноќевање со појадок) и HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Цените не се валидни за време на национални празници во Р.Бугарија; 
 • Собите се добиваат по 14h a се напуштаат до 12h (локално време);
 • По 12:00 часот, собите автоматски се заклучуваат;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во избраниот вид на соба, и услуга;
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен со минерална вода,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - крпи и лежалки на базентите,
 •      - паркинг, 
 •      - сеф на рецепција,
 •      - детско катче на отворено.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+2/  (2 возрасни + 1 дете до 16г + 1 дете до 4г);
 • DBL Studio /2+2/  (3 возрасни + 1 дете до 12г + 1 дете до 4г);
 • One bedroom APT Lux /2+2/  (3 возрасни + 1 дете до 12г + 1 дете до 4г);
 • Family APT /2+2/  (3 возрасни + 1 дете до 16г + 1 дете до 12г).

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / DBL Studio - двокреветно студио SNGL -  еднокреветна соба / APT one bedroom - апартман со една спална / Family APT- фамилијарен апартман / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 

    

 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси