TA Mediteran

Сандански

Wellness & SPA / САНДАНСКИ - Sv. Nikola 4*

  "Sv. Nikola" 4* - Сандански


website

           

На самата пешачка зона во строгиот центар во Сандански е сместен 3* SPA Хотел "Sv.Nikola", Располага со 89 соби и апартмани на неколку ката, сите комплетно реновирани во модерен стил и нов мебел и опремени со: ТВ со кабелска, гардеробер, телефон, мини бар, Wi Fi интернет, централна клима, купатило.. На располагање на гостите е затворен базен со термална-минерална вода, SPA центар со различни кабини за масажа и процедури, салон за убавина, сауна, фитнес, лоби бар, вински ресторан со тераса, снек бар, пиано бар, основен ресторан каде се служи појадокот (шведска маса), казино, паркинг.. Ви посакуваме пријатен престој.


    

 

Име на Хотел


Вид на сместување

Услуга  

SVETI NIKOLA 3*

 DBL Standard /2+0/ BB 20.50€
 SNGL /1+0/ 29.00€
 DBL Lux /2+0/ 25.50
 SNGL Lux /1+0/ 42.00
 DBL Studio /2+1/ 36.00
 One bedroom APT /2+1/
 Дете до 4 год. бесплатно
 Дете (4-12г) на дополнително легло 50% попуст

 


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ноќ за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Собите се добиваат по 14h a се напуштаат до 12h (локално време);
 • По 12:00 часот, собите автоматски се заклучуваат;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.  

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база: BB (ноќевање со појадок);
 • Појадок во основниот ресторан (шведска маса);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен, затоплен базен со минерална вода,
       - римска бања,
       - џакузи ,
       - фитнес,
       - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг. 

Доплати:

 • Вечера / Сет мени во Ресторан Свети Никола - 10.00€;
 • Вечера со музика во Ресторан Пломари - 15.00€;
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 4 год);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4 г);
 • DBL Lux /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 4г);
 • SNGL Lux /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4г);
 • DBL Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 г);
 • One bedroom APT /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 год). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / DBL Studio - двокреветно студио / SNGL -  еднокреветна соба / APT one bedroom - апартман со една спална  / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 

    

 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси