TA Mediteran

Сандански

Wellness & SPA / САНДАНСКИ - Pirin Park 5*

 "Pirin Park"  5* - Сандански

website

    


Елегантниот 5-то звезден хотел Пирин Парк 
е расположен на западната страна од Пирин планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица.

Живописните дарови – сонце, вода и здравје се гаранција за целосен одмор во Пирин Парк Хотел - Сандански. Пирин Парк Хотел, член на „Sharlopov Hotels” ланецот, е сон за секој кој ужива во прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават никого рамнодушни! Во почетокот на 2009,  Пирин Парк***** Сандански стана првиот хотел во Бугарија кој ја доби наградата  EUROPESPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по сите Европски стандарди за Велнес ценатар, квалитет на услуга, и хигиена.

Хотелот располага со повеќе типови на соби:

Luxury Double room (76) - Во овие соби може да го уживате комфортот и убавината на модерниот дизајн.
Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, WI-FI, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен, и телефон. Собите имаат Twin кревети или King Size кревет, со можност за сместување на трето лице на дополнително легло. Детско креветче е бесплатно – но само на барање.
Luxury Apartment (2) - Хотелот нуди 2 Луксузни Апартмани, опремени со сателитска ТВ, клима, WIFI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен и телефон. Луксузниот апартман содржи една спална и пространа соба за дневен престој. Може да се сместат 2 лица на редовни легла и трето лице на дополнтиелно легло. Луксузниот Апартман нема тераса.
VIP Apartment (4) - Пирин Парк нуди сместување во 4 ВИП Апартмани со елегантен ентериер. Од терасата во апартманот можете да уживате во прекрасниот поглед на планината Пирин, и релаксирачкиот звук на реката Бистрица. Секој ВИП Апартман е опремен со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi,сеф, телефон, мини бар; 2 луксузни купатила со фен и телефон. ВИП Апарманот содржи една спална со една пространа соба за дневен престој, каде можат да се сместат две лица на редовни легла, и трето лице на дополнително легло.
Standard Apartment -Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел *****
Пирин Парк нуди сместување во Стандард Апартмани со една спална, сместени во Апартманскиот Комплекс. Апартманот е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, WI-Fi,  купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран во близина на главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Стандард Апартманите е 2+1.
Family Apartment -Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел *****
Пирин Апартманскиот Комплекс нуди сместување во Фамилијарен Апартман со 2 спални. Фамилијарниот Апартман е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, едно луксузно купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран блиску до главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Фамилијарниот Апартман е 4+1.

 

Име на Хотел


Вид на сместување 

Услуга Петок - Сабота Недела - Четврток

Pirin Park 5*

 DBL Lux /2+1/ HB 46.00€ 38.00€
 SNGL Lux /1+0/ 61.00 58.00
 One bedroom APT Lux /2+1/ 69.00
 Пакет цена по лице за 7 ноќевања  266.00

 Дете до 4 години

бесплатно сместување на база BB
 Дете (4-12г) на  дополнително легло бесплатно сместување на база BB
 Дете (4-12г) на редовно легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 50% попуст

 


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување, освен пакет цената која е за 7 ноќевања;
 • Цените не се валидни за време на национални празници во Р.Бугарија; 
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - фитнес,
 •      - базен,
 •      - детски базен,
 •      - џакузи,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг,
 •      - бесплатен превоз /по возен ред/ до центар на град и обратно,
 •      - парк-градина со голем базен,
 •      - детско катче,
 •      - сауна парк (финска сауна, биосауна, парни бањи-калдариум и лакониум, ледена фонтана и релакс зона).

Доплати:

 • Вечера за деца (4-12г) на дополнително легло - 13€ од ден;
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Lux /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • SNGL Lux /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4г);
 • One bedroom APT Lux /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба / APT one bedroom - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси