TA Mediteran

Сандански
Notice
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/790

Wellness & SPA / САНДАНСКИ - Pirin Park 5*

 "Pirin Park"  5* - Сандански

website

    


Елегантниот 5-то звезден хотел Пирин Парк 
е расположен на западната страна од Пирин планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица.

Живописните дарови – сонце, вода и здравје се гаранција за целосен одмор во Пирин Парк Хотел - Сандански. Пирин Парк Хотел, член на „Sharlopov Hotels” ланецот, е сон за секој кој ужива во прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават никого рамнодушни! Во почетокот на 2009,  Пирин Парк***** Сандански стана првиот хотел во Бугарија кој ја доби наградата  EUROPESPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по сите Европски стандарди за Велнес ценатар, квалитет на услуга, и хигиена.

Хотелот располага со повеќе типови на соби:

Luxury Double room (76) - Во овие соби може да го уживате комфортот и убавината на модерниот дизајн.
Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, WI-FI, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен, и телефон. Собите имаат Twin кревети или King Size кревет, со можност за сместување на трето лице на дополнително легло. Детско креветче е бесплатно – но само на барање.
Luxury Apartment (2) - Хотелот нуди 2 Луксузни Апартмани, опремени со сателитска ТВ, клима, WIFI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен и телефон. Луксузниот апартман содржи една спална и пространа соба за дневен престој. Може да се сместат 2 лица на редовни легла и трето лице на дополнтиелно легло. Луксузниот Апартман нема тераса.
VIP Apartment (4) - Пирин Парк нуди сместување во 4 ВИП Апартмани со елегантен ентериер. Од терасата во апартманот можете да уживате во прекрасниот поглед на планината Пирин, и релаксирачкиот звук на реката Бистрица. Секој ВИП Апартман е опремен со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi,сеф, телефон, мини бар; 2 луксузни купатила со фен и телефон. ВИП Апарманот содржи една спална со една пространа соба за дневен престој, каде можат да се сместат две лица на редовни легла, и трето лице на дополнително легло.
Standard Apartment -Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел *****
Пирин Парк нуди сместување во Стандард Апартмани со една спална, сместени во Апартманскиот Комплекс. Апартманот е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, WI-Fi,  купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран во близина на главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Стандард Апартманите е 2+1.
Family Apartment -Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел *****
Пирин Апартманскиот Комплекс нуди сместување во Фамилијарен Апартман со 2 спални. Фамилијарниот Апартман е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, едно луксузно купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран блиску до главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Фамилијарниот Апартман е 4+1.

 

Име на Хотел


Вид на сместување 

Услуга Петок - Сабота Недела - Четврток

Pirin Park 5*

 DBL Lux /2+1/ HB 46.00€ 38.00€
 SNGL Lux /1+0/ 61.00 58.00
 One bedroom APT Lux /2+1/ 69.00
 Пакет цена по лице за 7 ноќевања  266.00

 Дете до 4 години

бесплатно сместување на база BB
 Дете (4-12г) на  дополнително легло бесплатно сместување на база BB
 Дете (4-12г) на редовно легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 50% попуст

 


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување, освен пакет цената која е за 7 ноќевања;
 • Цените не се валидни за време на национални празници во Р.Бугарија; 
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - фитнес,
 •      - базен,
 •      - детски базен,
 •      - џакузи,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг,
 •      - бесплатен превоз /по возен ред/ до центар на град и обратно,
 •      - парк-градина со голем базен,
 •      - детско катче,
 •      - сауна парк (финска сауна, биосауна, парни бањи-калдариум и лакониум, ледена фонтана и релакс зона).

Доплати:

 • Вечера за деца (4-12г) на дополнително легло - 13€ од ден;
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Lux /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • SNGL Lux /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4г);
 • One bedroom APT Lux /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба / APT one bedroom - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

{gallery}790{/gallery}

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси