TA Mediteran

Сандански

Wellness & SPA / САНДАНСКИ - SPA Hotel Medite 4*

SPA Hotel "Medite" 4* - Сандански


website

 

  

 

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 04.01 - 20.12.2017

помалку од
5 ноќевања 

5 или повеќе ноќевања

SPA Hotel Medite 4*

 DBL Standard /2+1/ BB 32.50€ 25.00€
 DBL Lux /2+1/ 37.00€ 28.00€
 DBL Studio /2+1/ 53.50

41.00€

 Two bedroom APT Lux /4+1/ 36.50 27.50

 Дете до 6 години на дополнително легло

3.00 2.50
 Дете (6-12г) на редовно легло 70% попуст
 Дете (6-12г) на  дополнително легло 9.50 7.50
 Возрасен на дополнително легло 9.50 7.50

 


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedroom APT Lux /4+1/, плаќаат минимум 4 лица;
 • Цените не се валидни за време на Национални празници;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

 Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, затоплен базен со минерална вода,
 •      - сауна,
 •      - релакс соба,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг.

 Доплати:

 • Доплата за вечера: возрасни -12.50€ / деца до 12г - 6.50€;
 • Доплата за ручек и вечера: возрасни -19.50€ / деца до 12г - 10.00€;
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • DBL Lux /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • DBL Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • Two bedroom APT Lux /4+1/  (4 возрасни + 1 дете до 12г / 5 возрасни);

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / DBL Studio - двокреветно студио / Two bedroom APT - апартман со две спални ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

  

  

    


 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси