TA Mediteran

Велинград
Notice
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/794

Wellness & SPA / ВЕЛИНГРАД - Grand Hotel 5*

 "Grand Hotel"  5* - Велинград

website

    

 

Име на Хотел Вид на сместување

Услуга

03.01-22.12.2017
1 ноќевање 2-3 ноќевања 4-5 ноќевања 6 или повеќе ноќевања

Grand Hotel 5*

 DBL Standard /2+1/ (no view)  BB 42.50€ 36.00€ 34.00 32.00
 SNGL Standard /1+0/ 50.50 44.00 42.00 40.00
 DBL Deluxe /2+1/ (forest or city view)  47.00 40.00 37.50 35.50
 DBL Grand Deluxe /2+2/ 51.50€ 44.50€ 41.00

39.00€

 APT Junior /2+1/ 64.50 55.00 51.50

48.00

 APT Deluxe /2+2/ 73.00

62.00€

58.50 55.00
 APT VIP with private Jacuzzi /2+2/

82.00€

79.50 65.50 62.00

 Деца до 6 години на дополнително легло

бесплатно сместување на база BB
 Дете до 12 години во АПТ бесплатно сместување на база BB
 Дете (6-12г) на редовно легло 30% попуст
 Дете (6-12г) на дополнително легло  70% попуст
 Возрасен на дополнително легло 19.00

 


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Цените не се валидни за време на национални празници во Р.Бугарија; 
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - полу-олимписки базен со минерална вода,
 •      - џакузи,
 •      - минерален надворешен базен,
 •      - фитнес,
 •      - парна бања,
 •      - финска сауна,
 •      - био сауна, 
 •      - ледена соба,
 •      - топли лежалки,
 •      - вулканска соба,
 •      - релакс зона,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - сеф во собата,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Доплата за вечера - 14.50€ по лице од ден.
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • SNGL Standard /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6г);
 • DBL Deluxe /2+1/  ( 2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • DBL Grand Deluxe /2+2/  ( 2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни + 1 дете до 12г / 4 возрасни);
 • APT Junior /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г  / 3 возрасни);
 • APT Deluxe /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни + 1 дете до 12г / 4 возрасни);
 • APT VIP with private Jacuzzi /2+2/  ( 2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни + 1 дете до 12г / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба SNGL -  еднокреветна соба / APT one bedroom - апартман со една спална / APT two bedroom - апартман со две спални Family APT- фамилијарен апартман / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / Forest or city view - поглед кон шума или град.

  

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

{gallery}794{/gallery}

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси