TA Mediteran

Велинград

Wellness & SPA / ВЕЛИНГРАД - SPA Hotel Select 4*

 SPA Hotel "Select"  4* - Велинград

 

    

 

Име на Хотел


Вид на сместување

Услуга

03.01-23.12.2017

SPA Hotel Select 4*

 DBL Standard /2+0/ HB 23.50€
 DBL Lux /2+0/ 28.50
 SNGL /1+0/ 37.50
 APT /2+1/ 42.50€
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло  12.00
 Возрасен на дополнително легло 23.50

  


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој за време на викенд (Петок - Сабота) - 2 ноќи;
 • Цените не се валидни за време на национални празници во Р.Бугарија; 
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - полу-олимписки базен со минерална вода,
 •      - надворешно џакузи,
 •      - детски базен,
 •      - сауна парк-парна бања,
 •      - сауна релакс со топли лежалки
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (1 возрасни + 1 дете до 12г / 2 возрасни);
 • DBL Lux /2+0/  (2 возрасни / 2 возрасни + 1 дете до 12г);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6 год);
 • APT /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба SNGL -  еднокреветна соба / Оne bedroom APT - апартман со една спална / Тwo bedroom APT - апартман со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

  

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси