TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Grand Hotel 4*

 

 

 website

 

  


Луксузниот 4* GRAND HOTEL се наоѓа на влезот во Банско и на само 30мин. пешачење до SKI гондолата и 10мин. од центарот на Банско. Комплетно реновиран во 2014 година во луксузен, модерен стил и ентериер со највисоки стандарди и дизајни кои ќе ги задоволат и најпретенциозните гости. Овозможува една колекција на удобства како ресторанот, така и модерниот SPA центар со сауна, масажа, џакузи, спортски центар, огромен лоби бар, казино, ноќен клуб и салон за убавина. Сета палета на понуди ќе Ви овозможи незаборавен престој во GRAND

 


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга

30.12-02.01
Нова Година

03.01-07.01 08.01-19.01
17.02-09.03
20.01-16.02 10.03-31.03
Grand 4*  DBL Standard /2+0/

HB

58.00€ 40.00€ 31.50€ 41.50 25.00
 DBL Studio /2+0/
 DBL Deluxe /2+1/ 63.00€ 45.00€ 35.00€ 45.00 29.00
 VIP Room /2+0/ 68.00€ 51.00€ 41.50€ 57.50 32.00
 One bedroom APT /2+2/
65.50€ 48.00€ 47.50€ 51.50 35.00
 Two bedrooms APT /4+2/ 60.00€ 43.00€ 34.50€ 44.50 27.00
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на допол. легло во DBL Deluxe / APT 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло во One bedroom APT 30% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Минимум престој - 4 ноќевања за Новогодишниот период /30.12-02.01/ и 3 ноќевања за останатиот период;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Име на Хотел

Цени за 7 ноќевања

Вид на сместување Услуга

07.01-14.01

14.01-21.01 21.01-28.01
28.01-04.02
04.02-11.02
11.02-18.02
18.02-25.02
25.02-04.03
04.03-11.03
11.03-18.03
18.03-25.03
Grand 4*  DBL Standard /2+0/

HB

199.00€ 199.00€ 239.00€

189.00€

139.00
 DBL Studio /2+0/
 DBL Deluxe /2+1/ 226.00€ 226.00€ 269.00€ 215.00 165.00
 VIP Room /2+0/ 269.00€ 269.00€ 329.00€ 259.00 199.00
 One bedroom APT /2+2/
240.00€ 237.50€ 314.50€ 254.50 191.00
 Two bedrooms APT /4+2/ 207.50€ 205.50€ 270.00€ 210.00 160.00
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло во DBL Deluxe / APT 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло во APT 30% попуст

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевања во избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - детски базен,
       - парна бања,
       - хамам (турска бања),
       - сауна / инфраред сауна / финска сауна / солена сауна / арома сауна,
       - релакс соба,
       - џакузи,
       - фитнес,

       - ски гардеробер за сопствена ски опрема,

       - трансфер од/до СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Доплата за ручек - 11€ за возрасни / 6 за деца (6-12г);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75€ за возрасни / 40€ за деца (6-12г);
 • Божиќна вечера /задолжителна/ - 30€ за возрасни / 18€ за деца (6-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • Studio /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • DBL Deluxe /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • VIP Room /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • Two bedroоmѕ APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси