TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - St. George SKI & SPA 4*

 

   

           St.George & SPA е нов луксузно дизајниран хотел, лоциран во западниот дел на Банско и на околу 400м од SKI гондолата и 500м од новиот центар на Банско. Располага со Двокреветни соби, Студија и апартмани, луксузно опремени.. Местоположбата на хотелот, архитектурниот дизајн на рестораните и собите, топлината, удобноста, модерниот SPA центар во комбинација со врвниот квалитет на хотелските услуги го прави овој хотел уникатен. Уживајте во Вашиот одмор.

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017

 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-20.12
06.03-30.04
21.12-27.12
11.01-03.02
12.02-05.03
28.12-02.01
Нова Година
03.01-10.01
04.02-11.02
St. George
SKI & SPA 4*
 DBL Economy /2+0/ HB 22.50€ 27.00€ 55.50€ 33.50€
 DBL Standard /2+0/ 23.50€ 28.00€ 57.00€ 34.50€
 Studio Economy /2+1/ 24.50€ 29.00€ 59.50€ 37.00€
 Studio Standard /2+1/ 26.00€ 30.00€ 60.50€ 38.00€
 One bed. APT Economy /2+2/ 27.00€ 33.50€ 63.50€ 40.00€
 One bed. APT Standard /2+2/ 28.00€ 36.00€ 65.00€ 42.50€
 Two bed. APT Economy /4+2/ 22.50€ 26.50€ 51.50€ 35.00€
 Two bed. APT Standard /4+2/ 25.00€ 28.00€ 54.50€ 36.50€
 Дете до 2 години бесплатно
 Дете (2-12г) на редовно легло со 1 возрасен 30% попуст
 Прво дете (2-12г) на дополнително легло 50% попуст
 Второ дете од (2-12г) 9.00
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Early booking попустите не важат за престој во периодот /27.01-09.02/;
 • Минимум престој - 5 ноќевања за Новогодишниот период: /28.12 - 02.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, затоплен базен,
 •      - џакузи,
 •      - парна бања,
 •      - сауна,
 •      - aroma сауна,
 •      - игротека за деца,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - Tрансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75€ за возрасни / 45€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера на 25.12 /НЕзадолжителна/ - 40€ за возрасни / 30€ за деца од (2-12г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Economy /2+0/  (2 возрасни);
 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни);
 • Studio Economy /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT Economy /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • One bedroom APT Standard /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedrooms APT Economy /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни);
 • Two bedrooms APT Standard /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa стандардна соба / DBL Economy - двокреветнa економична соба (на 1-ви кат) / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси