TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Maria Antoaneta Residence 3*

  
   

 

            3* комплекс "Maria Antoaneta Residence" - се наоѓа наспроти SKI стазата, веднаш до реката и над Mall Bansko. Хотелот се состои од 200 апартмани, од нив 75 за слободен прием на туристи распоредени во 5 одделни блока. Хотелот е идеално место за семејни одмори, ски одмор ,романтичен одмор од оптовареното секојдневие, спортски одмор или камп за обука во секое време од годината. Располага со DBL соби / Junior suite / One Bedroom suite како и One/Two bedroom апартмани за 4 и 6 лица сите опремени со: гардеробер / LCD-TV, балкон, 
Хотелски содржини: Рецепција и туристичка канцеларија / лоби бар / сеф / ресторан / Отворен базен со зона за релаксација / Лифтови во секој блок / Отворен и затворен паркинг / ски гардероба / Безбедност - видео надзор / Бесплатен Wi- Fi интернет / Затворен Спа центар (затоплен базен, сауна, парна бања, кабини за масажа...)

 EARLY BOOKING 

25% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
20% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
15% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 21.12.2017
 

 Day discounts  | 6=5; 7=6; 8=7; 9=8; 10=8; 11=9; 12=10; 13=11; 14=12 - за престој во периодoт: /01.12-05.03/ и
6=4; 7=5; 8=6; 9=7; 10=7; 11=8; 12=9; 13=10; 14=11 - за престој во периодот: /06.03-31.03/

 
Име на Хотел Термини 01.12-17.12
06.03-31.03
18.12-28.12
14.01-05.03

29.12-01.01
Нова Година

02.01-13.01
Вид на сместување / Услуга BB HB+ BB HB+ BB HB+ BB HB+
Maria Antoaneta
Residence 3*
 DBL /2+0/ 19.50€ 25.00€ 22.50€ 27.00€ 47.50€ 53.00€ 26.00€ 31.50€
 SNGL /1+0/ 33.50€ 38.50€ 38.50€ 43.50€ 86.00€ 91.00€ 44.50€ 49.50€
 Junior Suite /2+1/ 20.50€ 26.00€ 24.00€ 28.00€ 47.50€ 53.00€ 27.00€ 32.50€
 One bedroom Suite /2+2/ 23.50€ 28.50€ 26.50€ 31.50€ 53.50€ 58.50€ 30.50€ 35.50€
 Family APT /4+2/ 21.50€ 26.50€ 24.50€ 29.50€ 51.50€ 56.50€ 28.50€ 33.50€
 Деца до 6 години бесплатно
 Прво дете до 12 години бесплатно
 Второ дете (6-12г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (6-12г) на редовно легло плаќа редовна цена за возрасен
 Возрасен на дополнително легло

30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • Во Family APT цената ја плакаат минимум 4 лица;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодите: /29.12-01.01/ и /02.01-13.01/, за останатиот период - минимум 2 ноќевања;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување и услуга BB (ноќевање со појадок) или HB+ (ноќевање со појадок и вечера + пијалоци (вино, пиво на точење и минерална вода));
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • - Можност за доплата за кујна - 3€ од ден за соба, при сместување во Junior Suite / One bedroom Suite;
 • - Можност за доплата за камин - 5€ од ден за Апартман, при сместување во Family APT, каде кујната ја добиваат бесплатно;
 • - Можност за доплата за кујна и камин - 5€ од ден за соба, при сместување во Junior Suite / One bedroom Suite;
 • - Доплата за подземен паркинг - 5€ од ден (24 часа) - на барање;
 • - Baby cot - 3.00€ од ден;
 • - Доплата за mountain view - 3€ од ден по соба (на барање);
 • - Новогодишна вечера /незадолжителна/ - 60€ за возрасни / 35€ за деца (6-12г);
 • - Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • - Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • Junior Suite /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Family APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни).

ЛЕГЕНДА 

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom Suite - апартман со една спална / Family APT - апартман со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ+ - ноќевање со појадок и вечера + пијалоци за време на вечерата. 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси