TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Bansko Royal Towers 4*

 

    

 

         Непосредно пред главниот влез на SKI Гондолата и веднаш до Bansko Mall се наоѓа 4* комплекс "Bansko Royal Towers", расположен на 30.000m2, составен од 12 блока, 320 студиа и апартмани со една и две спални, 2 ресторани, ноќен бар, лоби бар, рецепција, гардероба за сопствена SKI опрема, паркинг... Хотелскиот комплекс располага со: огромен парк на површина од над 5.000m2, отворен базен so лежалки, лулашки за деца, маса за пинг понг, затворен затоплен базен, SPA центар со: сауна, џакузи, парна бања, фитнес.

Опис на сместувачките капацитети: Хотелот располага со Студија и Апартмани со една и со две спални. Сите од нив комплетно опремени со: кујна со комплетен прибор, микробранова, тостер, аспиратор, трепезаризаска маса со столчиња, купатило со туш кабина или када, фен, гардеробер, TV, DVD, тераса, Wi-Fi пристап, софа на расклопување во апартманите и една или две спални соби, централно греење.

 

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 15.11.2017

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=10; 13=11; 14=12; 15=13;  16=14; 17=14; 18=15;  - за престој во периодoт: /01.12-22.12/ и /10.01-20.04/
Day discounts попустите важат за резервации направени по 16.11

 
Име на Хотел

Термини

01.12-25.12
01.03-20.04

26.12-03.01
Нова Година

04.01-28.02

Вид на сместување / Услуга BO BB HB BO BB HB BO BB HB
Bansko Royal Towers 4*  One bedroom APT /2+2/ 22.00€ 25.00 33.00 50.00 55.00 69.50 27.00 31.00 39.00
 Two bedrooms APT /4+2/ 19.50 21.00 36.50 29.50 33.50 49.00 22.50 24.00 38.00
 Деца до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г) на дополнително легло 1.50 2.50 4.50 1.50 2.50
4.50 1.50 2.50 4.50
 Дете до 12 години на редовно легло нема попуст
 Возрасен на дополнително легло 13.50 17.00 21.50 22.50 28.00 38.00 17.00 20.00 24.50

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • Во One Bedroom APT плаќаат минимум 2 лица / Во Two Bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за Новогодишниот период: /26.12-03.01/;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување и услуга BO (само ноќевање), BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - џакузи,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /НЕзадолжителна/ - 65€ за возрасни / 30€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера (25.12.2015)/НЕзадолжителна/ - 55€ за возрасни / 25€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години. / 3 возрасни + 1 дете до 12 години. / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / ВО - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси