TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Perun Lodge 4*

 

   

          Четириѕвездениот апарт хотел "Perun Lodge" се наоѓа во срцето на Банско, на само 5мин. пешачење од гондолата и 20мин. од центарот на градот. Отворен во 2009 година, располага со 110 едноспални апартмани и 74 студија, опремени со телевизор, телефон, мини бар, сеф, купатило со туш кабина или када и се што е неопходно за вашиот престој. За релаксација, хотелот на своите гости им нуди затворен базен, внатрешно и надворешно џакузи, сауна, парна бања, турска хамам бања, фитнес, бесплатен Wi-Fi интернет, детско катче како и преубава зимна/летна градина.

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодoт: /01.12-21.12/, /13.01-20.01/ и /20.02-20.04/
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-22.12
05.03-20.04
23.12-28.12
13.01-19.01
04.02-04.03
29.12-04.01
Нова Година
05.01-12.01 20.01-03.02
Perun Lodge 4*  Studio /2+1/

НB

32.50€ 34.50€ 63.50€ 46.00€ 39.00
 SNGL /1+0/ 49.00€ 51.50 127.00 91.50 55.50
 Junior Suite /2+1/ 34.50€ 37.00€ 69.00€ 51.50€ 41.50
 One bedroom APT /2+2/
 Дете до 5 години бесплатно
 Дете (5-12г) на дополнително легло 17.00
 Деца (5-12г) на редовно легло 25% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој - 4 ноќевања за Новогодишниот период: /29.12-04.01/;
 • Early booking и Day discounts попустите се комбинираат.
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.     

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база НВ (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - транспорт од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Внатрешен затоплен паркинг - 9€ од ден (се плаќа на лице место);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/:
 •       - Во главниот ресторан на хотелот - 75€ за возрасни / 40€ за деца (5-12г);
 •       - Во зимната градина на хотелот - 65€ за возрасни / 35€ за деца (5-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување

 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 5 години);
 • Junior Suite /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • Studio - двокреветно студио / One bedroom APT - апартман со една спална / ВО - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси