TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Saint George Palace 4*

   

   

            "Saint George Palace" е нов луксузен четириѕвезден комплекс, кој нуди комфорни и стилно опремени студија и апартмани. Располага со сопствен ресторан и уникатен Sky Bar со прекрасен панорамски поглед. Се наоѓа на околу 700m од SKI Гондолата, и на само 100m главната SKI патека која започнува од планината и завршува до главниот SKI лифт (SKI Гондолата). Хотелот има бесплатен трансфер до SKI Гондолата во текот на SKI сезоната, на секои 30 минути, започнувајќи од 07:45 часот. Хотелските содржини: SPA центар со сауна, турска бања, џакузи и еден од најголемите внатрешни базени во Банско; фитнес центар; игротека за деца; SKI гардеробер за Вашата сопствена SKI опрема; лежалки во преубавата градина; Wi-Fi интернет во целиот хотел. Сите содржини се бесплатни за гостите на хотелот, единствено SPA процедурите се доплаќаат. 

 EARLY BOOKING 

Early booking попустите не важат за Новогодишниот период /29.12-01.01/

15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017

 

 Day discounts  | 6=5; 7=6; 11=9 - за престој во периодoт: /15.12-28.12/, /02.01-18.01/ и /18.02-09.04/
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 15.12-21.12
06.03-09.04

22.12-28.12
02.01-18.01
18.02-05.03

29.12-01.01
Нова година
19.01-17.02
Saint George
Palace 4*
 Studio /2+0/


48.00€

61.50 104.50 69.00
 One bedroom APT /2+2/ 62.50 74.00 130.00 83.50
 Two bedroom APT /4+1/ 78.00€ 88.00 155.50 120.00€
 Three bedroom APT /6+1/ 110.00 141.00 192.50 154.50
 Деца до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г.) на дополнително легло бесплатно
 Возрасен на дополнително легло бесплатно
 

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по соба & апартман од ден за онолку лица според избраниот вид на сместување;
 • Early booking попустите се комбинираат со Day discounts попустите за периодот: /06.03-09.04/;
  За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BO (само ноќевање);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - џакузи,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг,
 •      - Wi-Fi интернет во целиот хотел,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата. 

Доплати:

 • Појадок - 5€ за возрасни / 3€ за деца (4-12г.);
 • Полупансион - 14€ за возрасни / 7€ за деца (4-12г.);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 85€ за возрасни / 45€ за деца (4-12г.),
 • Божиќна вечера (24.12) /задолжителна/ - 25€ за возрасни / 15€  за деца (4-12г.);
 • Божиќна вечера (25.12) /задолжителна/ - 45€ за возрасни / 25€  за деца (4-12г.);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • Studio /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+1/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни);
 • Three bedroom APT /6+1/  (6 возрасни + 2 деца до 12 години / 7 возрасни). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL Studio - двокреветно студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / Three bedroom APT - апартман со три спални /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.  

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси