TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Belmont 3*


 
website

   


Локација: 
Во јужниот дел на Банско, 800 метри од ски лифтовите.
Капацитет: 74 апартмани.
Хотелски содржини: сеф, перална, гаража, рент а кар, базен, бар покрај базен, сауна, фитнес сала,парна бања, џакузи, лоби бар, лифт, безжичен интернет, ски остава, ски рент.
Опременост на собите: ТВ, фрижидер, балкон, бања, фен. 

 

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 15.09.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 15.12.2017
 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=9; 12=10; 13=11; 14=11 - за престој во периодoт: /01.12-27.12/ и /04.01-15.04/
                        7=5; 8=6; 9=7; 10=8; 11=9; 12=10; 13=11; 14=10; - за престој во периодот: /01.03-15.04/
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-27.12
04.01-15.04
28.12-03.01
Нова Година
Belmont 3*  One bedroom APT /2+2/ BO 46.00 105.50
 Two bedrooms APT /4+2/ 63.50€ 131.00
 Деца до 12 години  бесплатно
 Возрасeн на дополнително легло бесплатно
 

НАПОМЕНА
 • Цените се дадени за наем на апартман со една или две спални, без исхрана;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот: /28.12-03.01/;
 •  Day discounts се комбинираат со Early booking попустите;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BO (само ноќевање);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - трансфер од/до СКИ Гондолата. 

Доплати:

 • Појадок-кетеринг - 4€ за возрасни и деца (6-12г.);
 • Појадок во Grand Montana - 5€ за возрасни / 3€ за деца (6-12г.);
 • Појадок и вечера во Grand Montana - 15€ за возрасни / 8€ за деца (6-12г.);
 • Божиќна вечера (на 25.12) во Grand Montana /Незадолжителна/ - 27€ за возрасни / 16€ за деца (6-12г.);
 • Новогодишна вечера во Grand Montana /Незадолжителна/ - 47€ за возрасни / 26€ за деца (6-12г.);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални / ADL - возрасен / CHD - дете /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси