TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Casa Karina 3*   

 EARLY BOOKING 

25% попуст за резервации и целосна уплата до 15.11.2017
20% попуст за резервации и целосна уплата до 01.12.2017
15% попуст за резервации и целосна уплата до 15.12.2017

 

 Day discounts  | 7=6; 9=8; 11=10; 14=12 - важи за сите периоди освен за престој во периодот: /27.12-03.01/
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-21.12
22.12-26.12 27.12-03.01
Нова Година

04.01-28.02

01.03-30.04
 Casa Karina 3*  DBL Standard /2+1/

HB

28.00€ 32.50€ 56.00€ 35.00€ 30.00€
 DBL Studio /2+1/ 30.50€ 35.00€ 58.00€ 38.00 32.50
 SNGL /1+0/ 42.50€ 49.00€ 83.50€ 52.50€ 46.00€
 One bedroom APT /2+1/ 37.00 41.50€ 65.00€ 43.50 39.00
 Two bedrooms APT /4+1/ 37.00€ 41.50€ 65.00€ 43.50 39.00
 Деца до 4 години  бесплатно
 Деца (4-12г) на дополнително легло
17.00 19.00€ 32.00 21.50 18.00
 Деца (4-12г) на редовно легло 19.00 21.50€ 32.50 23.50 20.00
 Возрасен на дополнително легло
22.50 26.00€
39.00 28.00 25.00
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот: /01.12-26.12/ и /01.03-30.04/, 5 ноќевања за периодот: /27.12-28.02/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 95€ за возрасни / 50€ за деца (6-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Подземен паркинг - 10 лева за 24 часа, ограничени места (се плаќа на лице место);
 • Baby cot - 5 лева од ден;
 • Бањарка - 5 лева (со депозит од 30 лева); 
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни);
 • Studiо /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 4г);
 • One bedroom apartment /2+1/  (2 возрасни + 2 деца до 4г / 2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • Two bedroom apartment /4+1/  (4 возрасни + 2 деца до 4г / 4 возрасни + 1 дете до 12г / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Studio - двокреветно студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / ADL - возрасен / CHD - дете /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси