TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Apart Hotel Dream 3*

    

website

    

 

         4* Aпарт Хотел DREAM се наоѓа на одлична локација, во новиот централен дел на Банско, односно на околу 80m од SKI гондолата и познатиот пица ресторан “Victoria”. Хотелскиот комплекс располага со 50 Deluxe апартмани со 1 спална за 4 лица, 14 Grand Tower Suite апартмани со 2 спални за 6 лица, 6 Grand Suite како и 6 студија за 3 лица. На располагање на гостите се нуди подземен паркинг за возила, SKI гардеробер за ски опрема, лоби бар, расторан и ноќен бар. За релаксација на гостите хотелот нуди на располагање затворен затоплен базен, сауна, руска бања, SPA центар со различни процедури...
Апартманите се комплетно опремени со: кујна со комплетен прибор, микробранова, аспиратор, трпезариска маса со столчиња, купатило со туш кабина или када, фен, гардеробер, TV, тераса, софа на расклопување, една или две спални соби, централно греење…  
  

 

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 15.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 01.12.2017

 Day discounts  | 7=5; 10=8; 14=11 - за престој во периодот /08.01-15.04/ и 4=3 - за престој во периодот: /01.12-20.12/ и /12.03-15.04/
 
Име на Хотел Вид на сместување

Услуга

01.12-22.12
12.03-15.04

23.12-04.01
Нова Година

05.01-11.03

DREAM Apart Hotel 4*  One bedroom APT /2+2/ BB 30.00€ 56.50€ 41.00
 Two bedroom APT /3+2/ 28.50€ 47.50€ 36.00€
 Two bedroom APT /4+2/ 26.00€ 49.50€ 35.50€
 Дете до 12 години  бесплатно
 Второ дете (4-12г) на допол. легло  8.00€
 Возрасен на допол. легло во: One bedroom APT / Two Bedroom APT  13.50 22.50€ / 28.00 17.00

  


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Во One Bedroom APT /2+2/ плаќаат минимум 2 лица / Во Two Bedroom APT /3+2/ плаќаат минимум 3 лица / Во Two Bedroom APT /4+2/ плаќаат минимум 4 лица;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - Wi-Fi интернет. 

Доплати:

 • Доплата за Вечера - 9€ за возрасни / 5€ за деца (6-12г);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 80€ за возрасни / 35€ за деца (6-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ - 40€ за возрасни / 20€ за деца (6-12г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT /3+2/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One Bedroom APT - апартман со една спална / Two Bedroom APT - апартман со две спални /  ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси