TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Hermes 3*

    

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017
 

Име на Хотел Термини

01.12-23.12
15.01-27.01
12.02-31.03

24.12-03.01
Нова Година

04.01-14.01
28.01-11.02

Вид на сместување / Услуга

BB

НB BB НB

BB

НB
Hermes 3*  DBL Standard /2+1/

16.00€

20.00€ 34.50€ 43.50€ 18.00 23.50€
 SNGL /1+0/ 23.50€ 30.00€ 65.50€ 82.50€ 34.00€ 44.50€
 Studio /2+2/ 18.00€ 22.50€ 38.00€

47.00€

20.00€ 26.00€
 SNGL Studio /1+0/ 36.00€ 44.50€ 75.50€ 93.50€ 40.00€ 51.50€
 Деца до 2 години бесплатно
 Деца (2-12г) на допол. легло бесплатно
 Дете (2-12г) на редовно легло 50% попуст
 Второ дете (2-12г) на допол. легло 50% попуст
 Возрасен на допол. легло 20% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
  Бесплатно користење на:
       - парна бања,
       - сауна,
       - џакузи,
       - транспорт од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /НЕзадолжителна/ - 70€ за возрасни / 40€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /НЕзадолжителна/ - 40€ за возрасни / 25€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 бебе до 2 години);
 • DBL Studio /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете до 12 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард соба / SNGL - еднокреветна соба / DBL Studio - двокреветно студио / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси