TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Trinity 4*

 Тrinity 4* - Банско

website


          Ново изградениот 4* хотел Trinity се наоѓа во Централниот дел на Банско на околу 100м од црквата и Плоштадот во Банско. Располага со 42 DBL стандардни соби / 8 DBL Deluxe соби / 4 VIP апартмани, сите модерно опремени со нов мебел, легла, купатила.. 
Хотелски содржини: Лоби бар / основен ресторант со капацитет од 100 места, конференциска сала и SKI гардеробер. На располагање на гостите е модерен SPA центар, опремен со Турска бања, Финска сауна, камена бања, парна бања, релакс зона за масажа, солариум, затворен базен со размер 10 х 20 метри, детски базен, џакузи, фитнес сала.  

     

 
 EARLY BOOKING 

Early booking попустите важат само за HB услуга и не важат за Новогодишниот период: /29.12-02.01/


15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017
 

 Day discounts  | 7=6 - за престој во периодoт: /19.01-31.03/

Име на Хотел Термини

01.12-21.12
07.01-18.01
04.03-31.03

22.12-28.12
19.01-03.03

29.12-02.01 
Нова Година

03.01-06.01

Вид на сместување / Услуга

BO

BB

НB BO BB НB

BO

BB

НB BO BB HB
Trinity 4*  DBL Standard /2+1/ 20.00€ 23.50€ 30.00€ 23.50€ 27.00€ 33.50€    n/a       n/a    56.00€ 29.00 32.50 39.00
 SNGL /1+0/ 32.50€ 38.00€ 48.00€ 38.00€ 42.50€ 53.50€    n/a       n/a    89.00€ 47.00 51.50 62.50
 One bedroom APT /2+2/ 26.00€ 29.00€
36.00€ 29.00€ 32.50€ 39.00€    n/a       n/a    67.00€ 34.50 38.00 44.50
 Дете до 7 години бесплатно

 Второ дете до 7 години на допол. легло

70% попуст
 Деца (7-14г.) на допол. легло 50% попуст
 Дете (7-14г.) на редовно легло 30% попуст
 Возрасен на допол. легло 30% попуст
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за Новогодишниот период: /29.12-02.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BO (само ноќевање), BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - отворен паркинг,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата. 

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75€ за возрасни / 40€ за деца (7-14г.) / за деца до 7 год, со стол - 40€, без стол - бесплатно;
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 14 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 7 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години / 3 возрасни + 1 дете до 14 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветно соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси