TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Belvedere Holiday Club 4*

 Belvedere Holiday Club 4* - Банско

website


    4* Belvedere Holiday Club се наоѓа во новиот центар на Банско и на околу 300м од SKI гондолата во Банско и на само 100м од Mall Bansko. Располага со апартмани со 1 и 2 спални, опремени со кујна со комплетен прибор, ТВ, купатило со туш кабина или када, балкон со поглед кон центарот на Банско или Пирин планина, гардеробер.. затворен базен, сауна, лоби бар, рсторант во кој што се служи исхраната, отворен базен, паркинг.. Ви посакуваме пријатен престој.

    

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
15% попуст за резервации и целосна уплата до 30.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017
 

 Day discounts  | 6=5; 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 14=12 - за престој во периодoт: /19.12-25.12/ и /02.01-01.04/
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 19.12-25.12
01.03-01.04
26.12-01.01
Нова Година
02.01-08.01

09.01-28.02

Belvedere 4*

 One bedroom APT /2+2/

HB

31.00€ 61.50€ 47.50€ 42.00
 Two bedrooms APT /4+2/ 24.50 50.00€ 42.00€ 36.50
 Дете до 6 години бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло 12.00€
 Возрасен на дополнително легло 22.50
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Early booking и day discounts попустите се комбинираат;
 • Минимум престој - 5 ноќевања за периодот: /26.12-08.01/;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот: /09.01 - 28.02/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - турска бања (хамам),
 •      - џакузи,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг, 
 •      - трансфер од/до СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Ручек - 9€ за возрасни / 5€ за деца (6-12г);
 • Новогодишна вечера /незадолжителна/ - 75€ за возрасни / 40€ за деца (6-12г) / 20€ за деца (2-6г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

    


За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси