TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Guinness 4*    

 

 EARLY BOOKING 

25% попуст за резервации и целосна уплата до 31.07.2017
20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодите: /01.12-22.12/ и /09.03-15.04/ 
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-21.12
12.01-18.01
02.03-15.04

22.12-28.12
19.01-01.03

29.12-04.01
Нова Година
05.01-11.01
MPM Guinness 4*  DBL Studio /2+1/

HB

39.00€ 44.50 67.00 50.00€
 SNGL /1+0/ 59.00€ 64.50€ 133.50€ 100.00€
 One bedroom APT /2+2/ 42.50 48.00 72.50 54.50
 Two bedrooms APT /4+2/ 36.50€ 42.00 63.50 47.50
 Деца до 2 години бесплатно
 Деца (2-12г.) на дополнително легло 13.50€
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден за онолку лица според избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Early booking и Day discounts попустите се комбинираат;
 • Минимум престој - 4 ноќевања за периодот: /29.12-11.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - бисерен базен,
 •      - сауна,
 •      - џакузи
 •      - парна бања,
 •      - оддел за релаксирање, 
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - oтворен паркинг,
 •      - трансфер од/до СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75€ за возрасни / 40€ за деца (2-12г);
 • Затворен паркинг - 8€ од ден,
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 бебе до 2 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12г / 4 возрасни);
 • Two bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Studio - двокреветно студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални / ADL - возрасен / CHD - дете / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

    


За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси