TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Iceberg 3*

ICEBERG Hotel 3*

   


 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017

 

 Day discounts  | 5=4; 14=12 - за престој во периодoт: /04.01-30.03/  

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-21.12
05.03-30.03
22.12-27.12
04.01-13.01
29.01-11.02
28.12-03.01
Нова Година
14.01-28.01
12.02-04.03

Iceberg 3*

 DBL Standard /2+1/ BB 11.50€ 16.00€ 31.50 14.50€
 DBL Large /2+2/ 12.50€ 17.50€ 34.50€

16.50€

 Family room /2+2/ 38.00€ 53.50€ 105.50€  49.00€ 
 One bedroom APT /2+2/ 41.50€ 58.00 115.50  53.50€ 
 Two bedroom APT /4+2/ 44.50€ 62.50€ 124.50  57.50€ 
 Дете до 2 години бесплатно
 Деца (2-6г.) на дополнително легло 70% попуст
 Деца (6-12г.) на дополнително легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 20% попуст
 Деца и возрасни во Family room / APT со 1 спална бесплатно
 

НАПОМЕНА
 • Цените се дадени по лице по ден во соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Family room / One & Two Bedroom APT, цените се дадени за наем на цел апартман со 1 или 2 спални;
 • Early booking попустите се комбинираат со Day discounts попустите;
 • Минимум престој - 3 ноќи за Новогодишниот период /28.12-03.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - џакузи,
 •      - фитнес,
 •      - парна бања,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата. 

Доплати:

 • Доплата за HB - 7€ за возрасни / 4€ за деца (2-12г.);
 • Доплата за FB - 9€ за возрасни / 5€ за деца (2-12г.);
 • Новогодишна вечера - 65€ за возрасни / 30€ за деца (2-12г.);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Baby cot - 5€ од ден;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • DBL Large /2+2/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Family room /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • Studio - двокреветно студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / ADL - возрасен / CHD - дете /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / FB - ноќевање со појадок, ручек и вечера. 

    


За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси