TA Mediteran

Банско

ВЕЛИГДЕН 2018 / БАНСКО - Rimska Banya 4*

 

website 

     
    

  

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 06.04-09.04.2018
Петок - Недела
Rimska bania 4*  DBL room /2+1/ with balcony HB 115.00€
 SNGL /1+0/ with balcony 138.00€
 DBL room /2+1/ without balcony 107.50€
 SNGL /1+0/ without balcony 130.50€
 Studio /2+1/with balcony 123.00€
 Studio /2+1/ without balcony 115.00€
 One bedroom APT /2+2/ with balcony 132.00€
 One bedroom APT /2+2/ without balcony

126.00€

 Two bedroom APT-Lux /4+1/ with balcony 110.00€
 Two bedroom APT-Lux /4+1/ without balcony 103.00€

 Дeте до 4 години

бесплатно
 Дете (4-12г.) на допол. легло во DBL, Studio или APT Lux 54.00€
 Дете (4-12г.) на допол. легло во APT со 1 спална 31.00€
 Возрасен на дополнително легло 86.00€

 


НАПОМЕНА

 • - Цените се дадени по лице за 3 полупансиони за соодветно избраниот вид на сместување;
 • - Во One bedroom APT /2+2 / плаќаат минимум 2 лица, во Two bedroom APT-Lux /4+1/ плаќаат минимум 4 лица;
 • - Сместувањето во собите е по 14 часот А напуштање до 12 часот;
 • - На деца до 12 години не им следуваат бањарки;
 • - За early check in (пред 02.00 часот) и late check out (до 18.00 часот) се плаќа 50% од цената на собата;
 • - За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - термален СПА центар од 09 до 20:30 часот,
 •      - два внатрешни базени со минерала вода со темепература на водата од +31°С и +35°С,
 •      - џакузи / сауна / парна бања / ледена соба / турска бања / солена сауна / јапонска бања / фитнес / релакс соба,
 •      - Wi-Fi интернет во целиот хотел,
 •      - сеф,
 •      - baby cot,
 •      - надворешен паркинг. 

Максимално сместување: 

 • DBL Room /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години/ 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT Lux /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни). 

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба / Оne bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со 2 спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

            
погледнете  локација на google maps
 


За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси