Print this page

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Lion

Hotel Lion 4*
website

   
  

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017 
10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
 
 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за пристигање на датум 13.01 и престој во периодoт: /03.03-31.03/

 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-15.12
11.01-26.01
17.02-31.03
16.12-28.12
27.01-09.02
29.12-02.01
Нова Година
03.01-10.01
10.02-16.02
Lion 4*  DBL Standard /2+0/

HB

32.50€ 34.50 64.50 37.00
 SNGL /1+0/ 46.00 50.00 122.50 53.50
 DBL Low cost /2+0/ 30.00 32.00 59.00 34.00
 DBL Large /2+1/ 34.50€ 39.00€ 67.00€ 42.50€
 Family room /2+2/ 41.50€ 47.00€ 72.50€ 50.00€
 One Bedroom APT /4+1/ 139.00€ 155.50€ 244.50€ 166.50€
 Дeца до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г) на допол. легло 12.00 13.50 22.50 15.00
 Деца (4-12г) на допол. легло во APT бесплатно
 Деца (4-12г) на редовно легло 25% попуст
 Возрасен на допол. легло 23.50€ 27.00€ 44.50€

30.00€

 Возрасен на допол. легло во APT бесплатно

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во One Bedroom APT цената е дадена за наем на цел апартман (за максимум 4 возрасни + 1 дете до 12г / 5 возрасни);
 • DBL Low Cost собите се на приземје или на последен кат од хотелот;
 • Минимум престој - 5 ноќевања за цел период;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - фитнес,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75€ за возрасни / 40€ за деца (4-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /НЕзадолжителна/ - 45€ за возрасни / 25€ за деца (4-12г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 4 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • DBL Low cost /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 4 години);
 • DBL Large /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Family room /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • One bedroom APT /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард / DBL Large - двокреветна голема / Family room - фамилијарна соба /One bedroom APT - апартман со 1 спалнa / BB - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.

ДОГОВОР ЗА ПАТУВАЊЕ - РЕЗЕРВИРАЈ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk