TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Iceberg 4*


.

   
  
 

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017

 Day discounts  | 7=6 - за престој во периодoт: /15.01-28.01/ и /05.03-31.03/ и 6=5 - за престој во периодот /05.03-31.03/
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 17.12-28.12
15.01-28.01
19.02-06.03
29.12-02.01
Нова Година

03.01-14.01
29.01-18.02

07.03-31.03

Iceberg 4*  DBL Standard /2+1/

28.00€

50.00€ 33.50€ 25.00
 SNGL /1+0/ 55.50€ 100.00€ 67.00€ 50.00
 DBL VIP /2+0/ 33.50€ 60.00€ 39.00€ 28.00
 TRPL Standard /2+1/ 29.00€ 50.00€ 34.50€ 23.00
 Оne bedroom APT /4+2/ 37.00€ 67.00€ 44.50€ 26.00
 Оne bedroom APT VIP /4+2/

44.50€

78.00€ 48.50€

31.50€

 Деца до 2 години бесплатно
 Деца (2-13г) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (2-13г) на редовно легло нема попуст
 Возрасен на дополнително легло  20% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во TRPL и APT - плаќаат минимум 3 лица;
 • Минимум престој - 5 ноќевања за цел период;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - џакузи,
       - фитнес.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 85€ за возрасни / 45€ за деца (2-13г);
 • Комунална такса /задолжителна/ - 5€ за возрасни и деца /еднократна/;
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Паркинг - 5.50€ по ден;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 бебе до 2 години);
 • DBL VIP /2+0/  (2 возрасни + 1 бебе до 2 години)
 • TRPL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 13 години / 5 возрасни + 1 дете до 13 години / 6 возрасни);
 • One bedroom APT VIP /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 13 години / 5 возрасни + 1 дете до 13 години / 6 возрасни); 

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa стандардна соба / SNGL -  еднокреветна соба / TRPL - трокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.  

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси