TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Borovets-Hills 5*

Borovets Hills 5*

 EARLY BOOKING 

5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017
10% попуст за резервации до 30.11.2017 | важи за Новогодишните пакети

 

 Day discounts  | 7=6 - за престој во периодoт: /08.01-08.02/ 
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 15.12-21.12
12.01-08.02
18.02-31.03
22.12-28.12
05.01-11.01
09.02-17.02
Borovets Hills 5*
 DBL Standard /2+1/

HB

41.50€ 49.00€
 SNGL /1+0/ 62.50 85.50
 Studio /2+1/ 47.00€ 58.00€
 One Bedroom APT /2+2/ 53.50€ 63.50€
 Two Bedrooms APT /4+2/ 38.00 43.50€
 Дeте до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г.) на допол. легло во DBL / Studio / Two bedroom APT 60% попуст
 Деца (4-12г.) на допол. легло во One bedroom APT 50% попуст
 Возрасен на допол. легло во DBL / Studio / Two bedroom APT 30% попуст
 Возрасен на допол. легло во One bedroom APT 20% попуст
  
 
 
Име на Хотел Пакет цени за Новогодишниот период (29.12-04.01)
Вид на сместување Услуга 3 ноќевања 4 ноќевања 5 ноќевања 6 ноќевања 7 ноќевања
Borovets Hills 5*  DBL Standard /2+1/

HB

372.00€ 476.50€ 574.00 652.00 724.00
 SNGL /1+0/ 521.00 654.00 765.00

856.00€

926.00
 Studio /2+1/ 418.50€ 537.50€ 646.50 744.00€ 832.50
 One Bedroom APT /2+2/ 496.50€ 620.50€ 737.50 830.50 940.50
 Дeте до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г.) на доп. легло 60% попуст
 Возрасен на доп. легло
30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден во избраниот вид на сместување, освен пакет цените за Новогодишниот период, каде цените се по лице за 3, 4, 5, 6 или 7 ноќевања;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Early booking и Day discounts попустите се комбинираат;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Празнична Новогодишна вечера на 31.12 | важи само за Новогодишните пакети;
 • Празничен ручек на 01.01 | важи само за Новогодишните пакети;
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - фитнес,
 •      - џакузи,
 •      - сауна, 
 •      - парна бања,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4 години);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One Bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Two Bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa стандардна соба / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.  

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси