TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Festa Winter Palace 5*
    
 
 
Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец на 20 метри од ски лифтовите.
Капацитет: 24 стандардни соби, 19 делукс соби, 11 јуниор суита, 12 луксузни суита.
Хотелски содржини: затворен паркинг во хотелот (36 коли), внатрешен базен, конференциска сала, фитнес, фризер, џакузи, масажи, лоби бар, сауна, парна бања, руска бања, тропски тушеви, спа капсула, спа центар, а-ла-карт ресторан, меана, гурмет ресторан, бугарски ресторан, пиано бар, виски бар.
Опременост на собите: централно греење, купатило со бања, балкон, LCD телевизор, телефон, минибар, сеф, фен.

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодите: /01.12-21.12/ и /08.01-15.02/ и /05.03-09.04/  
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-21.12
22.12-28.12 29.12-01.01
Нова Година
02.01-13.01 14.01-25.01 26.01-15.02 16.02-04.03 05.03-09.04
Festa Winter Palace 5*  DBL Standard /2+1/

BB

34.50€ 49.00 93.50 55.50 44.50€ 55.50

38.00€

36.00
 SNGL /1+0/ 52.50€ 78.00€

186.50€

100.00€ 71.50€ 83.50 57.00 53.50
 Junior Suite /2+2/ 41.50 58.00 110.00 65.50 52.50 65.50 44.50 42.50
 One bedroom APT /2+2/ 44.50 63.50 121.00 72.50 58.00 72.50 49.00 47.00

 Дeте до 13 години

бесплатно
 Второ дете (3-13г.) на доп. легло 70% попуст
 Деца (3-13г.) на редовно легло во DBL 50% попуст
 Возрасен на доп. легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој - 5 ноќи за Новогодишниот период: /29.12-01.01/;
 • Early booking попустите важат за резервации направени од 02.12.2017;
  За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - фитнес,
 •      - парна бања,
 •      - релакс соба,
 •      - контрасен туш. 

Доплати:

 • Вечера - 16€ за возрасни / 8€ за деца (3-13г);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 105€ за возрасни / 55€ за деца (3-13г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ - 55€ за возрасни / 30€ за деца (3-13г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 3 години);
 • Junior Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни + 1 дете до 13 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси