TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Euphoria Club 4*


    
  
Локација: Во Боровец, во мирна, пријатна и релаксирачка средина.
Капацитет: Хотелот е опремен со 101 соба, студија,  апартмани и вили на две нивоа.
Хотелски содржини: ресторан a la carte, бар, простор за состаноци, спа центар, џакузи, сауна, масажа.
Опременост на собите: Студијата се опремени со мини фрижидер, балкон, модерно декорирани,  гардеробер. Апартманите се опремени со дневна соба, софа, гардеробер со простор за ски опрема. Вилите се опремени со голема дневна соба со камин, 2 спални соби со посебна бања, приватен паркинг. Сите соби имаат телефон, ТВ и бесплатен интернет.

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 15.11.2017
 

 Day discounts  | 7=6 - за престој во периодите: /02.12-28.12/, /11.01-02.02/ и /25.02-31.03/  
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 02.12-20.12
06.03-31.03
21.12-28.12
02.01-02.02
25.02-05.03
29.12-01.01
Нова Година
03.02-24.02
Euphoria Club 4*  Studio /2+1/

BB

28.00€ 33.50 64.50 39.00€
 SNGL /1+0/ 53.50€ 60.00€ 122.50€ 71.50€
 One bedroom APT /2+2/ 33.50€ 40.00€ 81.50€ 50.00€
 Two bedrooms APT /4+1/ (наем за 3 лица) 133.50 166.50 286.50 206.50
 Two bedrooms APT /4+1/ (наем за 4 лица) 178.00 222.00 382.00 275.50
 Two bedrooms Villa /4+1/ (наем за 3 лица) 166.50 203.50 360.00 250.00
 Two bedrooms Villa /4+1/ (наем за 4 лица) 222.00 271.00 480.00 333.00
 Дeте до 12 години бесплатно
 2-ро, 3-то и 4-то дете до 12г. на дополнително легло 17.00 17.00

28.00€

22.50
 Возрасен на дополнително легло 40% попуст

  


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување.
 • Во Two bedrooms APT и Two bedrooms Villa, цените се дадени за наем на апартман за 3 или 4 лица;
 • Early booking и Day discounts попустите се комбинираат;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот: /29.12-01.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Вечера - 11.50€ за возрасни / 9€ за деца (2-12г);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75€ за возрасни / 40€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера /НЕзадолжителна/ (25.12) - 45€ за возрасни / 25€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 2 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedrooms APT /4+1/  (4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни);
 • Two bedrooms Villa /4+1/  (4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • Studio - двокреветно студио / SNGL -  еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални / Two bedrooms Villa - вила со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси