TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Iglika Palace 4*

  

  
Локацијаво центарот на туристичкото место Боровец, на 150m од ски лифтовите.
Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани.
Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show.
Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар.
 
 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017

 

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 19.12-25.12
20.01-02.02
26.12-01.01
Нова Година
02.01-19.01
03.02-16.02
17.02-04.03 05.03-09.04
Iglika Palace 4*  DBL Standard /2+1/

HB

30.00€ 44.50€ 36.00€ 30.00€ 27.00€
 SNGL Standard /1+0/ 41.50€ 87.00€ 53.50€ 42.50€ 39.00€
 DBL Economy /2+0/ 18.00€ 39.00€ 30.00€ 24.50€ 18.00€
 SNGL Economy /1+0/ 29.00€ 72.50€ 42.50€ 36.00€ 29.00€
 Studio /2+2/ 28.50 44.50€ 36.00€ 28.00€ 24.50€
 Дeте до 12г на дополнително легло во DBL Standard бесплатнo
 Прво дете до 12г на дополнително легло во Studio нема попуст - плаќа редовна цена
 Второ дете до 12г на дополнително легло во Studio бесплатно
 Возрасен на доп. легло во DBL Standard 25% попуст

  


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Студио плаќаат минимум 3 лица;
 • Early booking попустите не важат за Новогодишниот период: /26.12-01.01/;
 • Минимум престој - 7 ноќевања за Новогодишниот период: /26.12-01.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база НB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - Wi-Fi интернет (Lobby bar),
 •      - чај пауза секој ден од 16:00-17:00h (HB услуга),
 •      - паркинг. 

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 55€ за возрасни / 30€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ - 40€ за возрасни / 25€ за деца (2-12г);
 • Комунална такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • DBL Economy /2+0/  (2 возрасни + 1 бебе до 2 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 бебе до 2 години);
 • Studio /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa стандардна соба / DBL Economy - двокреветнa економична соба / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси