TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Festa Chamkoria 4*

Festa Chamkoria 4*

 
 
Локацијана 1200 метри од центарот на градот.
Капацитет: 16 соби, 25 јуниор суита и 10 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, велнес, физикална терапија, фитнес, масажа, сауна, интернет, факс, сеф, менувачница, ски остава, ски градинка.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, сеф, бања со туш, фен, централно греење, клима уред. Некои соби имаат балкони. Јуниор суитовите имаат спална соба, одделена од дневниот престој со комода за ТВ. Апартманите имаат една спална соба и дневна и бања со када.

 

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодoт: /01.12-21.12/, /08.01-15.02/ и /05.03-09.04/ 


Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-21.12
22.12-28.12 29.12-01.01
Нова Година
02.01-13.01
26.01-15.02
14.01-25.01 16.02-04.03 05.03-09.04
Festa Chamkoria 4*  DBL Standard /2+0/

HB

24.50€ 38.00 67.00 40.00 34.50€ 32.50€ 29.00
 SNGL /1+0/ 37.00€ 57.00€ 100.00€ 60.00€ 52.50€ 49.00€ 43.50
 Junior Suite /2+2/ 28.00€ 43.50€ 77.00€ 46.00€ 40.00 37.00 33.50
 One bedroom APT /2+2/ 32.50 50.00 88.00€ 53.50 46.00€ 42.50€ 38.00

 Дeца до 3 години

бесплатно

 Прво дете (3-13г) на допол. легло

бесплатно
 Второ дете (3-13г) на допол. легло 50% попуст
 Дете (3-13г) на редовно легло во DBL 50% попуст
 Возрасен на допол. легло 30% попуст

  


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Early booking и Day discounts попустите не се комбинираат;
 • Минимум престој - 5 ноќевања за Новогодишниот период: /29.12-01.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база НB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - трансфер од/до Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 55€ за возрасни / 30€ за деца (3-13г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 3 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 3 години);
 • Junior Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни + 1 дете до 13 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни + 1 дете до 13 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси