TA Mediteran

Пампорово

ЗИМА 2017/18 / ПАМПОРОВО - Orlovetz 5*

 

Orlovetz 5*

website

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 01.12.2017

 

Име на Хотел Термини 01.12-15.12
04.03-10.04
16.12-25.12
03.01-19.01
04.02-03.03
26.12-02.01
Нова Година
20.01-03.02
Вид на сместување / Услуга ВВ НВ FB ВВ НВ FB ВВ HB FB BB HB FB
Orlovetz 5*  DBL Standard /2+1/

27.50€

34.00€ 34.00€ 33.00 41.00 46.50€ 56.50€ 65.00€ 73.00€ 36.50€ 46.00€ 51.00€
 SNGL /1+0/ 44.00€ 51.00€ 51.00€ 49.50€ 57.00€ 63.00€ 112.50€ 130.00€ 145.50€ 53.00€ 62.50€ 67.50€

 Дете до 5 години

бесплатно
 Дете (5-12г.) на редовно легло 25% попуст
 Дете (5-12г.) на допол. легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 25% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок), HB (ноќевање со појадок и вечера) или FB (ноќевање со појадок, ручек и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - фитнес,
 •      - парна бања,
 •      - сауна,
 •      - паркинг,
 •      - трансфер од/до СКИ Гондолата. 

Доплати:

 • Божиќна Вечера (на 25.12) - 40€ за возрасни / 30€ за деца (2-12г.);
 • Новогодишна Вечера - 60€ за возрасни / 40€ за деца (2-12г.);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 5 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / FB - ноќевање со појадок, ручек и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси