TA Mediteran

Пампорово

ЗИМА 2017/18 / ПАМПОРОВО - Pamporovo 5*

 

Pamporovo 5*

website


Локација:
 Се наоѓа во срцето на Родопските Планини, Ски центарот  Студенец-Снежанка е околу 600 метри од Хотел Пампорово. Успенската  црква е во непосредна близина.
Капацитет: 168 стандардни двокреветни соби, 5 еднокреветни соби, 19 луксузни студија, 11 луксузни апартмани, 5 делукс апартмани и  1 Претседателски  апартман.
Хотелски содржини: рецепција, 2 ресторана, лоби бар, Whisky бар, Irish Бар, куглана со бар, билијард, диско клуб, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, паркинг, конференциска сала.
SPA & Wellnes: базен , Спа центар со витамински бар, парна бања, сауна, арома сауна, турска бања, ориентален пилинг, класична, релакс, и анти стрес.
Опременост на собите:
ДВОКРЕВЕТНА СОБА : со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, според желбите на гостите; пространа бања со када; маса со 2 столици, LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон; мини бар; сеф; фен за коса; WiFi во собата - се наплаќа  дополнително на рецепција.
СТУДИО : луксузно опремени со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, според желбите на гостите; пространа бања со када; маса со огледало; работна маса со столче; софа со клуб маса; LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон; мини бар; сеф; фен за коса; WiFi во студио - се наплаќа дополнително на рецепција.

 

 EARLY BOOKING 

25% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017
20% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
15% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017

 

Име на Хотел Термини 08.12-21.12
05.03-31.03
22.12-27.12 28.12-02.01
Нова Година
03.01-04.03
Вид на сместување / Услуга ВВ НВ ВВ НВ ВВ HB BB HB
Pamporovo 5*  DBL Standard /2+2/ no balcony

19.00€

27.00€ 27.00€ 34.50€ 51.50€ 59.00€ 26.00€ 33.50€
 DBL Standard /2+2/ with balcony 21.50€ 29.00€ 29.00 37.00 53.50€ 61.50€ 28.00€ 36.00€
 SNGL /1+0/ with balcony 32.50€ 43.50€ 50.00€ 63.50€ 107.00€ 123.00€ 48.00€ 61.50€
 Studio /2+2/ 63.50€ 87.00€ 85.50€ 109.00€ 153.50€ 176.50€ 82.50€ 105.50€
 One bedroom APT /2+2/ 74.50€

98.00€

98.00€ 121.00€ 171.00€ 194.50€ 94.50€ 118.00€

 Дете до 4 години

бесплатно
 Дете (4-12г.) на редовно легло во DBL with balcony 30% попуст (не важи за Новогодишниот период)
 Прво дете (4-12г.) на допол. легло во DBL / Studio бесплатно
 Второ дете (4-12г.) на допол. легло во DBL / Studio 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 20% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • Во Studio и One bedroom APT, цените се дадени за наем на студио/апартман од ден;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот: /22.12-02.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - фитнес,
 •      - џакузи,
 •      - сауна,
 •      - детска соба,
 •      - Wi-Fi интернет (во lobby),
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата. 

Доплати:

 • Новогодишна Вечера при услуга BB:
 •      - Во ресторан Перелик/Евридика - 90€ за возрасни / 35€ за деца (4-12г.);
 •      - Во ресторан Орфеј - 100€ за возрасни / 40€ за деца (4-12г.);
 • Новогодишна Вечера при услуга HB:
 •      - Во ресторан Перелик/Евридика - 80€ за возрасни / 25€ за деца (4-12г.);
 •      - Во ресторан Орфеј - 90€ за возрасни / 30€ за деца (4-12г.);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4 години);
 • Studio /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете до 12 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / FB - ноќевање со појадок, ручек и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси