TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2018/19 / БАНСКО - Maraya 3*

MARAYA 3*

website

 Сместен во подножјето на Пирин планина, Хотелот "Maraya" 3* - Банско е едно неповторливо место за рекреација и забава, што ќе ги предаде на секој посетител слободата и хармонијата кои ги носи во себе. Хотелот располага со 34 соби, 17 апартмани и 5 двокреветни соби лукс, опремени со модерен ентериер. На располагање е ресторан, лоби бар, сауна, парна бања, базен, интернет, транспорт до лифт, како и одлична услуга. Хотелот е лоциран на 10 минути од SKI лифтот. 

    

 EARLY BOOKING 

20% Попуст за резервации направени до 31.10.2018 и уплата 100% до 05.11.2018
15% Попуст за резервации направени до 30.11.2018 и уплата 100% до 05.12.2018
10% Попуст за резервации направени до 15.12.2018 и уплата 100% до 20.12.2018

 Day discounts  |6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за престој во период: 01.12 - 27.12 и 10.01 - 31.03.2019
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-27.12

28.12-02.01
Нова Година

03.01-31.03

Maraya 3*  DBL Standard /2+1/

HB

25.50€

46.50€

28.00€
 SNGL /1+0/ 41.00€ 74.00€ 44.00€
 DBL Lux /2+1/ 28.00

48.50€

30.00
 One bedroom APT /2+2/ 37.00€ 47.50 37.00
 Дете до 4 години бесплатно
 Дете од 4 до 12 год. на доп. легло 50% попуст
 Дете од 4 до 12 год. на редовно легло во DBL 25% попуст
 Возрасен на доп. легло 25% попуст
 
 

НАПОМЕНА
 • Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој - 3 ноќи, за Новогодишниот период: /28.12-02.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 55€ за возрасни / 30€ за деца (4-12г.);
 • Божиќна вечера на 25.12 /НЕзадолжителна/ - 30€ за возрасни / 15€ за деца (4-12г.);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице. 

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4 години);
 • DBL Lux /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард соба / DBL Lux - двокреветна комфортна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси