TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2018/19 / БАНСКО - Park Hotel Gardenia 4*

 

   

             4* Park Hotel Gardenia, се наоѓа во строгиот центар на Банско. Располага со 84 двокреветни соби со површина од 30м2, Lux соби со површина од 50м2 и апартмани со површина од 75м2. Хотелот има централна клима, огромен Лоби бар со бесплатен Wi-Fi интернет, автентична кафеана каде се служи вечерата (шведска маса), ресторан во Италијански стил со тераса каде се служи појадокот (шведска маса), SPA центар со над 20 различни видови на процедури, менувачница, сервис за перење и пеглање како и игротека за деца.

Опис на собите: Двокреветните Standard и Economy соби се комплетно опремени со телефон со надворешна линија, Wi-Fi интернет, TV, централна клима, тераса (некои од собите), мини бар (комплетно опремен), сеф, гардеробер, купатило со када/туш кабина, со комплетна бањска козметика, телефон, фен за тело, бањарки... Economy двокреветните соби се наоѓаат на III кат и немаат тераса. Lux собите се атрактивно опремени и се со поголема површина на соба и купатило како и када со хидромасажа. Сите соби секојдневно се чистат и се менува постелнина како и бањскиот прибор.   

 

 EARLY BOOKING 

 

15 % Попуст за резервации направени до 30.09.2018 & уплата 100% до 05.10.2018
10 % Попуст за резервации направени до 31.10.2018 & уплата 100% до 05.11.2018
5 % Попуст за резервации направени до 30.12.2018 & уплата 100% до 05.12.2018

 Day discounts  | 7=6; 13-12; 14=12; 20=18 - за престој во периодoт: /01.12-20.12 и 13.01-31.03.2019/
 
Име на Хотел  Вид на сместување / Услуга 01.12-20.12
11.03-31.03

21.12-27.12
04.01-12.01

28.12-03.01
Нова Година
13.01-10.03
ВВ НВ ВВ НВ ВВ НВ ВВ НВ
Park Hotel
Gardenia 4*
 DBL Standard /2+1/ 32.00€ 36.50€ 45.50€ 50.00€ 74.00€
78.50€ 41.00€ 45.50€
 DBL Standard with balcony /2+1/ 34.50 39.00€ 47.50 52.00€ 76.00 80.50€ 43.00 47.50€
 DBL Economy /2+0/ 30.00€ 34.50€ 43.00€ 47.50€ 58.00€
24.50€ 39.00€ 43.00€
 SNGL /1+0/ 50.00€ 55.00€ 81.50€ 86.00€ 147.50€ 152.00€ 70.50€ 75.00€
 DBL Lux /2+2/ 43.00€ 47.50€ 57.50€ 62.00€ 86.00€ 90.50€ 53.00€ 57.50€

 Дете до 6 години

бесплатно
 Деца (6-12г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (6-12г.) на редовно легло 30% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB или HB (ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - детски базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - џакузи,
       - фитнес,
       - Wi-Fi интернет,
 •      - мини сеф,
 •      - ски гардеробер за сопствена ски опрема.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/:
       - Меана 1-во ниво - 95€ за возрасни / 50€ за деца (6-12г.) / 50€ за деца (0-6г. - незадолжително);
       - Меана 2-ро ниво - 85€ за возрасни / 45€ за деца (6-12г.) / 45€ за деца (0-6г. - незадолжително);
  Божиќна вечера (25.12) /задолжителна/ - 35€ за возрасни / 20€ за деца (6-12г.) / 20€ за деца (0-6г.)
  Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • DBL Economy /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 6 години);
 • DBl Lux /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

 ЛЕГЕНДА

 • APT - апартман / DBL - двокреветна / SNGL -  еднокреветна / DBL with balcony - двокреветна соба со балкон / - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси